Qualcomm zůstává Qualcommem: nová nabídka Broadcomu na převzetí byla zamítnuta

Společnost Broadcom ve své snaze získat konkurenční Qualcomm nepolevuje – v tomto týdnu zvýšila svoji loňskou nabídku 103 miliard na 120 miliard dolarů (asi 2,43 bilionů korun), ani ta však představenstvo Qualcommu nezaujala.

Představenstvo Qualcommu nabídku Broadcomu jednohlasně zamítlo a pozvalo jej ke společnému stolu, kde by mělo být zodpovězeno několik otázek, zejména zda je 82 dolarů na akcii skutečně nejvyšší možná cena a také zda by se Broadcom zavázal, že přijme veškerá opatření nezbytná k zajištění uzavření navrhované transakce. Současná nabídka se zdá Qualcommu podceňující, zejména nezohledňuje řešení současné řešení licenčních sporů a rozšiřování aktivit v oblasti sítí 5G.

Podle Qualcommu už v příštím roce na trh dorazí první smartphony s čipy od Qualcommu s integrovaným X50 5G modemem, v seznamu značek jsou např. LG, Sony, HTC, ASUS, Xiaomi, ZTE a další. Paradoxně se v něm chybí největší tři výrobci – Apple, Samsung a Huawei, nicméně nepochybujeme, že i jejich telefony se podpory sítí 5G dočkají. Qualcomm také oznámil, že podporu jeho modemů X50 aktuálně testuje 18 operátorů na celém světě.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku