Domů » Bleskovky » Proběhne letos největší IT akvizice v historii? Broadcom navýšil nabídku za Qualcomm (oživeno)

Proběhne letos největší IT akvizice v historii? Broadcom navýšil nabídku za Qualcomm (oživeno)

Společnost Broadcom si chtěla k loňským Vánocům nadělit vskutku drahý dárek – v listopadu nabídla 103 miliard dolarů (asi 2,1 bilionů korun) konkurenčnímu Qualcommu, ten však vlastní prodej odmítl. Někteří investoři Qualcommu nicméně poté uvedli, že by se prodeji nebránili, pokud by Broadcom nabídl více peněz. A to se právě nyní stalo.

Investoři Qualcommu se akvizici nebrání, Broadcom by ale musel nabídnout o čtvrtinu více

Broadcom nově nabídnul za Qualcomm 120 miliard dolarů (asi 2,43 bilionů korun), což je 82 dolarů za jednu akcii (předchozí nabídka byla 70 dolarů za akcii), tato nabídka je údajně nejlepší a konečná. Tento krok předchází setkání akcionářů Qualcommu, ke kterému dojde zítra. Zástupci Broadcomu jsou přesvědčeni, že by v případě souhlasu Qualcommu mohlo dojít k převzetí do 12 měsíců od podepsání dohody.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).