Domů » Bleskovky » Investoři Qualcommu se akvizici nebrání, Broadcom by ale musel nabídnout o čtvrtinu více

Investoři Qualcommu se akvizici nebrání, Broadcom by ale musel nabídnout o čtvrtinu více

Kolem Qualcommu je v posledních týdnech poměrně živo – oslavil 10leté výročí svých čipsetů Snapdragon, úspěšně otestoval interoperabilní řešení sítí 5G a v neposlední řadě odmítl akvizici společností Broadcom v hodnotě 105 miliard dolarů (asi 2,3 bilionů korun), tedy 70 dolarů za akcii. Poslední jmenovaná událost ale možná ještě není u konce.

Qualcomm odmítnutí okomentoval slovy, že hodnota společnosti byla značně podceněna, avšak podle dřívějších zpráv agentury Reuters byl Broadcom na odmítnutí nabídky připraven a údajně zvažuje její navýšení. Investoři Qualcommu se akvizici rozhodně nebrání, cena by však musela být výrazně navýšena – manažer fondu Artisan Global Value požaduje minimálně 80 dolarů za akcii, finanční ředitel a viceprezident společnosti Synovus Trust Co. Daniel Morgan vidí cenu Qualcommu na úrovni 85 – 95 dolarů za akcii.

Při ceně 95 dolarů za akcii by se cena Qualcommu vyšplhala na 142,5 miliard dolarů (3,1 bilionů korun), což je čtvrtinu více než byla původní nabídka; u posledních tří akvizic však Broadcom navyšoval v průměru pouze o 6,8 procent. Tato finanční přestřelka tak bude ještě velmi zajímavá, míč je aktuálně na straně Broadcomu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).