Domů » Bleskovky » Qualcomm slaví, Snapdragony jsou s námi 10 let

Qualcomm slaví, Snapdragony jsou s námi 10 let

Používáte-li smartphone či tablet s Androidem, patrně v něm tepe některý z čipsetů Snapdragon od americké společnosti Qualcomm. Historie těchto čipů se začala psát před deseti lety, konkrétně 14. listopadu 2007, kdy byl představen Snapdragon S1.

Snapdragon S1 byl vyrobený 65nm technologií a disponoval jedním procesorovým jádrem s maximálním taktem 528 MHz. Prvním smartphonem, který Snapdragon S1 poháněl, byl HTC Dream, který byl u nás představen pod označením T-Mobile G1. Za desetiletou historii se Qualcomm vypracoval na špičku v oboru, v roce 2010 představil první mobilní procesor se dvěma jádry, v roce 2012 představil první čipset s integrovanou technologií VoLTE. Dnes čipy Snapdragon pohánějí ta nejvýkonnější zařízení s Androidem, společnost se také chce stát významným hráčem ve světě 5G modemů.

Akvizice roku se nekoná, Qualcomm odmítnul nabídku Broadcomu

V poslední době se o Qualcommu mluví zejména o jeho možném prodeji, první nabídka společnosti Broadcom ve výši 105 miliard dolarů však byla odmítnuta.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).