Domů » Bleskovky » Akvizice roku se nekoná, Qualcomm odmítnul nabídku Broadcomu

Akvizice roku se nekoná, Qualcomm odmítnul nabídku Broadcomu

V minulém týdnu učinila společnost Broadcom nabídku, která nemá v dějinách IT obdoby – za 105 miliard dolarů (asi 2,3 biliony korun) si chtěla koupit konkurenční Qualcomm, který je ve světě mobilních technologií známý především produkcí čipsetů Snapdragon a LTE modemů. Nakonec ale k obchodu nedojde.

Představenstvo Qualcommu nabídku Broadcomu jednohlasně odmítlo s tím, že návrh byl značně podceněn. Qualcomm je jednou z předních firem v oblasti mobilních technologií s dobrými budoucími vyhlídkami, a podle ředitele Steva Mollenkopfa je aktuálně v nejlepším postavení, aby odvětví mobilních čipů vládla.

Podle dřívějších informací agentury Reuters byl Broadcom na odmítnutí připraven a svoji snahu zřejmě nevzdá; dokonce údajně zvažuje zvýšení původní nabídky. Bude zajímavé sledovat, zda si bude stát Qualcomm za svojí nezávislostí i nadále, nebo s odkupem počítá a snaží se vyšponovat cenu na maximum.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).