Sledujte nás na YouTube

Akvizice roku se nekoná, Qualcomm odmítnul nabídku Broadcomu

V minulém týdnu učinila společnost Broadcom nabídku, která nemá v dějinách IT obdoby – za 105 miliard dolarů (asi 2,3 biliony korun) si chtěla koupit konkurenční Qualcomm, který je ve světě mobilních technologií známý především produkcí čipsetů Snapdragon a LTE modemů. Nakonec ale k obchodu nedojde.

Představenstvo Qualcommu nabídku Broadcomu jednohlasně odmítlo s tím, že návrh byl značně podceněn. Qualcomm je jednou z předních firem v oblasti mobilních technologií s dobrými budoucími vyhlídkami, a podle ředitele Steva Mollenkopfa je aktuálně v nejlepším postavení, aby odvětví mobilních čipů vládla.

Podle dřívějších informací agentury Reuters byl Broadcom na odmítnutí připraven a svoji snahu zřejmě nevzdá; dokonce údajně zvažuje zvýšení původní nabídky. Bude zajímavé sledovat, zda si bude stát Qualcomm za svojí nezávislostí i nadále, nebo s odkupem počítá a snaží se vyšponovat cenu na maximum.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *