Domů » Bleskovky » Qualcomm představil Snapdragon 636: přinese širokoúhlé displeje do střední třídy

Qualcomm představil Snapdragon 636: přinese širokoúhlé displeje do střední třídy

Společnost Qualcomm včera představila nový čipset (nebo jak nově říká platformu) Snapdragon 636. Jedná se o vylepšený model Snapdragon 630 z května letošního roku, který přináší několik zásadních změn, díky nimž budou moci výrobci smartphonů navrhovat zařízení s modernějšími designem. Jednou z novinek je totiž přidání podpory pro širokoúhlé displeje s rozlišením Full HD+ (1 080 × 2 160 px).

Vylepšovalo se ale i jinde, čipset dostal novou procesorovou jednotku založenou na osmi jádrech Kryo 260, díky čemuž má být čipset o 40 procent výkonnější než Snapdragon 630. Lepší má být i grafický čip Adreno 509, zde je však nárůst ve výkonu „pouze“ 10procentní. Snapdragon 636 také podporuje novější technologii bezdrátového nabíjení Quick Charge 4.0 a disponuje LTE X12 modemem, který zajišťuje rychlost stahování až 600 Mbps. Nechybí ani podpora duální Wi-Fi a Bluetooth 5.0.

Snapdragon 636 si také poradí s až 24Mpx fotoaparátem, případně duální kamerou v kombinaci rozlišení 16 + 16 Mpx. Záznam videa je umožněn až ve 4K při 30 fps, případně ve Full HD při 120 fps. Po stránce audia má v sobě čipset integrovaný kodek Qualcomm Aqstic s podporou 192 kHz / 24bit a schopností přehrávat audio v bezztrátových formátech s nízkým zkreslením a vysokým dynamickým rozsahem.

Výrobní proces Snapdragonu 636 zůstal 14 nm a dokonce bylo zachováno rozmístění pinů, díky čemuž nebudou muset výrobci zařízení měnit návrhy obvodů desek. První zařízení se Snapdragonem 636 by mohly přijít už na počátku příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).