Domů » Bleskovky » Qualcomm se vysmívá iPhonu X: většinu funkcí už Android dávno umí

Qualcomm se vysmívá iPhonu X: většinu funkcí už Android dávno umí

iPhone X se ještě ani nestačil pořádně ohřát a už je terčem posměchu. Jedním z posmívajících je i Qualcomm, podle něj nemá iPhone X nic, co by neměl Android už léta.

Qualcomm si k této příležitosti na svém blogu připravil celkem zajímavou tabulku, která poukazuje na různé technologie a smartphony, které jimi disponují. Nechybí tak mezi nimi například využití OLED panelů, bezdrátové nabíjení nebo bezrámečkové displeje. Ačkoli se Qualcomm do Applu netrefuje přímo, je všem jasné, o kom je zde řeč. Vtipné je na celé kauze především to, že zde má Qualcomm několik zásadních chyb, jmenovitě pak například využití duálního fotoaparátu u telefonu HTC One M7, nebo první využití OLED panelu u zařízení LG G Flex 2. Qualcomm se zde také chvástá jako společnost, která první implementovala čtečku otisků prstů do displeje, což pochopitelně není pravda, i přestože práce na této technologii uvnitř společnosti jistě probíhají.

Apple zde volí zcela jinou strategii, která se mu však vyplácí. Volí raději cestu toho, aby byla daná technologie nejdříve „předzkoušena“ ostatními, a pokud je vše na takové úrovni, aby to vyhovovalo vysokým standardům společnosti, pak je teprve daná technologie implementována. Někomu se to může zdát jako zpátečnické řešení, ale má to svou logiku a Apple tak může využít to, co bylo již léta prověřeno ostatními.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
85 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments