Domů » Bleskovky » Qualcomm čeká restrukturalizace, v úvahu připadá rozdělení na dvě firmy

Qualcomm čeká restrukturalizace, v úvahu připadá rozdělení na dvě firmy

Manažeři americké společnosti Qualcomm podle informací listu Wall Street Journal uvažují o tom, že by firmu rozdělili na dva nové subjekty.

Americké společnosti Qualcomm se zatím v tomto roce příliš nedařilo. Poté, co ztratila velkého zákazníka, jihokorejskou firmu Samsung, se v médiích začaly objevovat informace o možném přehřívání procesorů Snapdragon 810. Jak uvádí list Wall Street Journal, manažeři Qualcommu nejsou spokojeni ani s finančním výhledem pro další čtvrtletí, a tak v současné době prozkoumávají různé cesty, které by firmě umožnily dále růst.

Jedním z možných řešení je rozdělení firmy po vzoru Motoroly, HP či Symantecu. Při rozdělení by podle všeho vznikly dva subjekty: výrobce procesorů a síťových modemů, a firma zabývající se licencováním patentů jiným technologickým společnostem. Při rozdělení firmy by samozřejmě došlo i k osekávání nákladů. Jak tento týden uvedla agentura Reuters, nehledě na možné rozdělení firmy Qualcomm již nyní plánuje propustit 10 % své pracovní síly, tedy 3000 zaměstnanců. Více informací o plánech Qualcommu bychom se měli dozvědět ještě tento týden na plánované konferenci pro investory.

Martin Stančík

Jeden komentář

  1. htcjirka (neregistrovaný)

    Není divu, že se nedařilo, firma by se měla rozdělit na dvě už jen kvůli výrobě „topení“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *