Domů » Bleskovky » Qualcomm představil technologii, která naučí budoucí smartphony vnímat prostor

Qualcomm představil technologii, která naučí budoucí smartphony vnímat prostor

Společnost Qualcomm včera představila druhou generaci technologie Spectra Module Program, která se má u budoucích smartphonů s Androidem s čipy Snapdragon starat o zajištění snímání hloubky scény, což je využitelné zejména v oblasti rozšířené reality. Jedná se o jakousi odpověď pro technologii ARKit od Apple.

Qualcomm Spectra ISP camera module, 2nd generation

Spectra Module Program bude pochopitelně vyžadovat duální fotoaparát, avšak oproti technologii Google Tango si poradí bez speciálních infračervených kamer či laserových senzorů pro měření vzdálenosti. Řešení od Qualcommu patrně nebude tak přesné, avšak pomůže rozšířit schopnost základní orientace v prostoru do širšího množství zařízení, a to nejen do smartphonů, ale i do tabletů či náhlavních souprav pro rozšířenou realitu. Spectra se má zároveň starat o pořizování fotografií s menší mírou šumu, elektronickou stabilizaci obrazu a další funkce.

Díky modularitě možné novou technologii využívat s různými fotoaparáty, které mohou být dále doplněny o čtečku duhovky nebo pasivní/aktivní snímač hloubky scény. Zatímco dosud byla implementace těchto funkcí na bedrech výrobců smartphonů, u příštích čipů Snapdragon se o ni budou starat přímo technologie od Qualcommu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).