Domů » Bleskovky » QHD – FHD a HD: Galaxy Note 7 zřejmě nabídne možnost přepínat rozlišení

QHD – FHD a HD: Galaxy Note 7 zřejmě nabídne možnost přepínat rozlišení

Už zítra v 17:00 našeho času Samsung představí novou generaci modelu Note 7. O hardwarových parametrech i designu už víme téměř vše, letos se totiž výrobci novinku vůbec nepodařilo uhlídat. Nová je ale informace o možnosti přepínání rozlišení na nižší, což v praxi přinese úsporu baterie pokud zrovna nebudete chtít využívat maximální počet pixelů na výchozím Quad HD rozlišení (1440 x 2560 px).

Samsung Galaxy Note 7

Změna rozlišení by údajně měla být součástí spořiče baterie. V základním úsporném režimu se displej přepne na Full HD (1080 x 1920 px), v tom nejúspornějším pak dokonce na HD (720 x 1280 px). Samsung se k tomuto kroku zřejmě odhodlal kvůli baterii s kapacitou 3500mAh – ta totiž ve srovnání s konkurenčními modely působí lehce podprůměrně.

Tip: Kompletní hardwarové parametry Galaxy Note 7 včetně srovnávače najdete v našem katalogu

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

15 komentářů

 1. Působí… už se to tady řešilo. 4000mAh by mu slušelo mnohem více. Nebo třeba 4400mAh :-) už se těším na tu dobu, kdy se hustota energie v akumulátorech třeba zdvojnásobí.

 2. Refael (neregistrovaný)

  Stejně jako u Huawei Mate 8.

 3. jmenopriezvisko

  Přitom by stačilo dát pořádnou baterii, zrušit TouchWiz a do menu přidat možnost zapnutá root oprávnění… změnit dpi…provést pár úprav kernelu a je hotovo.

  • No on systém sám o sobě toho se stylusem mnoho neumí (v zásadě nic). Tady je TW potřeba. Root je jaksi proti tomu jejich zabezpečení. Hele já myslím, že Samsung Note není produkt pro z tebe :-)

 4. Martin (neregistrovaný)

  Tohle ale zní dost zajímavě. Na co 2K když FHD stačí. Ten kdo napíše že pro VR, tak to není pravda, i 4K je málo.

  • Na pentail řešetu ano:-)

  • pavel (neregistrovaný)

   Pro kvalitní VR je třeba 8k na každé oko, ale tohle přepínání rozlišení zní fakt dobře.

  • Přesně tak, to je i 4K málo. BTW: pentail neexistuje, čekal bych, že takovej slovíčkář a Brouk Pytlík si dá pozor.

  • Menty: Kecko, koho zajímají překlepy na mobilu, mě tedy fakt ne:-) S někým si mě pleteš, já nebazíruji na diakritice, pravopisu nebo překlepech…

  • Uni: první čeho jsem si všiml bylo to slovo a taky jsem vůbec. Jsi mohl rovnou napsat pentajl :-)

  • V případě VR má vyšší rozlišení smysl. QHD je určitě málo, 4K jsem neviděl, ale asi to taky nebude úplně ono…rozdil to ale určitě bude. Kromě toho má rozlišení i jiný smysl a to při tvorbě screen shotu. Zkus udělat screen shot nějaké webové stránky na nějakém HD rozlišení, kde jsou drobná písmena která bez přiblížení nevidíš a poté si vytvořený screen shot přibliž. Zkus to samé na mobilu se stejně velkou úhlopříčkou, ale rozlišením QHD a uvidíš jaký má přínos vyšší hustota pixelů. Jinak při normálním užívání je FullHD na 5,2 palcovem displeji, který má PenTile matici málo. Tam je lepší QHD.. RGB FullHD na 5,2 bude dostatečné.

  • jmenopriezvisko

   Sám sice nic s pentile nevlastním, ale měl jsem možnost používat několik zařízení s pentile, mmj i 4K na 13″ a musím říct, že je to daleko lepší technologie než TN.

   IPS je nejlepší a ještě dlouho bude… SAMOLEDy se vypalují… konkrétně pentile matrix většinou nemá u některých modelů správně kalibrované barvy, ale nejsou nepříjemné na oči, protože spíš vynechávají modrou barvu. Naproti tomu typicky Samsung A5, kompletně ustřelený displej do modra, to jen tak někde nevidíš…

   Takže vůči pentile jsem velice optimistický….

   „Jinak při normálním užívání je FullHD na 5,2 palcovem displeji, který má PenTile matici málo.“

   No tohle je lejno měsíce… málo je zhrubaHD na iPhone 4.7″ s 326ppi, na 5.2″ je FullHD akorát a je fakt jedno jestli je to IPS nebo pentile, OLED…

   Když si vedle sebe dám 5.5″ FullHD a 5.5″ WXQHD (o trochu víc než QHD) tak rozdíl je viditelný, zřejmý…prostě je to hodně znát, ale i tak mi přijde FullHD na displeji 5.5″ tj approx 400ppi velice přijatelná hodnota.

   Když porovnám vedle sebe 5.5″ FullHD IPS IGZO (nejlepší IPS současnosti) a 5.5″ FullHD pentile s OnePlus3 nevidím na první pohled dramatický rozdíl.

   Když jsme porovnávali v BB na konferenci OnePlus2 (IPS), iPhone 6 Plus (IPS) starší šestka ne 6S, a nový OnePlus3, tak OP3 má již barvy kalibrovaný velice pěkně, v tomhle už i AMOLEDY hodně pokročily, ač nerad, tak uznávám, že i S7 má lepší barvy oproti přesaturované S6.

  • Xzeit (neregistrovaný)

   Lejno byla tvoje přezdívka Absolon Novak. Na 5,2 displeji je FullHD rozlišení displeje s PenTile maticí málo, resp. je to hodně na hraně. TN a PenTile…to už jsi ustřelil ne? :-)

  • jmenopriezvisko

   Co se ti nezdá? TN je starší technologie, hojně osazuje TN panely HTC, i Huawei už má většinu IPSek, u Samšuntu převažují špatně kalibrované SAMOLEDY, přesaturované, vypalující se… ne každý AMOLED je současně i pen tile, existuje několik druhů matic.

   Samozřejmě ve srovnání se staršími TN panely je pentile skvost, jestli sis nevšiml, tak pentile docela chválím.

   IPS je lepší o tom žádna… ale u laptopů je někdy 4K pentile nejlepší volba. (U Windows based), Apple má vesměs jen IPS s vyjímkou Airu s obsoletním TNkem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).