Domů » Bleskovky » Qapla’! S pomocí aplikace Duolingo se můžete naučit také klingonsky

Qapla’! S pomocí aplikace Duolingo se můžete naučit také klingonsky

Studium cizích jazyků s pomocí mobilních aplikací je čím dál tím populárnější. V rámci ozvláštnění jazykové nabídky a odlišení se od konkurence se v aplikacích objevují také exotické nebo umělé jazyky. Zajímavou nabídku v tomto ohledu nabízí například aplikace Duolingo, která nově nabízí možnost naučit se klingonsky – tedy umělý jazyk, který zpopularizoval seriál Star Trek. Už dříve nabídlo Duolingo příležitost naučit se vysokou valyrijštinu, kterou můžete slyšet v seriálu Hra o trůny nebo esperanto.

Klingonsky se prozatím naučíte pouze skrze internetový prohlížeč, do mobilních aplikací se však výuka chystá také. Vývoj ovšem není jednoduchý – část výuky zpracovává přímo Duolingo, zbytek je ovšem na dobrovolnících. Najít povolané dobrovolníky nicméně není v komunitě Star Trek fanoušků příliš obtížné. Načasování spuštění populárního umělého jazyka také nemohlo být lepší, neboť ve Spojených státech právě běží nový seriál ze světa Star Treku s názvem Discovery, takže o příliv zájemců nouze nebude.

Duolingo: Naučte se anglicky
Duolingo: Naučte se anglicky

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments