Půjde Samsung po stopách Sony? Nový fotočip má zvládat slow-motion při 1000 FPS

Společnost Sony na začátku letošního roku mile překvapila novým fotočipem Exmor RS, který díky vestavěné 128MB paměti dokáže velmi rychle ukládat jeden snímek za druhým a vytvořit z nich zpomalené video se snímkovací frekvencí až 960 fps. Tato funkce je k dispozici u posledních vlajkových Xperií (XZs, XZ Premium, XZ1 a XZ1 Compact), a brzy se jí možná dočkají i vrcholové smartphony od Samsungu.

Korejský gigant totiž údajně pracuje na novém fotočipu s podobnou funkcí, avšak půjde na to trochu mírně odlišnou cestou – rychlou paměť nezakomponuje přímo do fotočipu, ale spojí jej s klasickou DRAM. Sice se nejedná o tolik sofistikované řešení jako u Sony (údajně kvůli potenciálním patentovým sporům), může mít ale několik výhod – Samsung si obrazové i paměťové čipy navrhuje sám, takže bude mít vývoj plně pod kontrolou, navíc není tolik omezen kapacitou paměti, tudíž bychom se mohli dočkat i delších ultra slow motion záběrů, než v případě Sony.Nepřehlédněte

Xperia XZ Premium zvládne slow-motion při 960 fps, má to ale jeden háček

Samsung je údajně připraven své nové čipy produkovat již od listopadu letošního roku, tudíž bychom se jich mohli dočkat už v budoucím vlajkovém modelu Galaxy S9. U svých aktuálních smartphonů využívá korejský gigant jak čipů vlastní výroby, tak čipů od Sony, v příští generaci by tak mohl být Samsung zcela soběstačný.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku