Domů » Bleskovky » Prvním Pixelům skončila podpora. Nedostaly listopadové záplaty

Prvním Pixelům skončila podpora. Nedostaly listopadové záplaty

Google v tomto týdnu vypustil do světa listopadový balík bezpečnostních záplat, který mezi prvními tradičně dostávají smartphony Google Pixel. Tentokráte ale už pouze některé.

První generace Pixelů čeká na svůj poslední update

Letos v září oficiálně skončila rozšířená softwarová podpora pro první generaci smartphonů Pixel z roku 2016, přesto ještě v říjnu tyto telefony dostaly bezpečnostní aktualizaci. Listopadová aktualizace už na tyto telefony nedorazila, logickým vysvětlením je tedy, že se Google rozhodl další měsíce k dobru nepřidávat.

pixel


Jak ovšem zjistili redaktoři serveru TheVerge, v přípravě je ještě finální aktualizační balíček, který dorazí v listopadu a bude v sobě obsahovat i listopadové bezpečnostní záplaty. Poté už bude Google softwarově udržovat pouze Pixely druhé, třetí a čtvrté generace.

Aktualizace napravuje u čtvrté generace některé nedostatky

U nejnovější čtvrté generace Pixelů využil Google listopadového updatu nejen k vyššímu zabezpečení, ale také k nápravě některých nedostatků. Blíže nespecifikovaná vylepšení se mají týkat fotoaparátu, částečně opraven byl i medializovaný problém s obnovovací frekvencí displeje.

Pixel 4 10

Přestože se Pixel 4 a 4 XL chlubí panely s obnovovací frekvencí 90 Hz, Google ji snižoval vždy při poklesu jasu pod 75 procent na 60 Hz. Po nové aktualizaci se displeje chovají následovně:

  • Větší Pixel 4 XL umí nově běžet na 90 Hz nezávisle na nastaveném jasu
  • U menšího Pixelu 4 klesá obnovovací frekvence při jasu 42 % a nižším, patrně kvůli slabší baterii. Trvale 90 Hz lze navolit pouze v nastavení pro vývojáře

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kruger
Anonym
Kruger

takze o rok mene nez u MS Lumia 950XL :)

Lumyja
Anonym
Lumyja

Napriek tomu ten telefón bude ešte roky použiteľný, Lumia už roky nie je :-)

Radek
Anonym
Radek

Stale je, maka jako fik, vcetne aplikaci.

Jimm
Anonym
Jimm

To píšeš, jako kdyby někdy použitelná byla :-D

_qam_
Uživatel
_qam_

Nějak potom nechápu tu výhodu Pixelů proti ostatním značkám. Třeba synovec má S7čku a pořád dostává čtvrtletní bezpečnostní aktualizace.

xzeit
Uživatel
xzeit

To mohu potvrdit.

JoVym
Anonym
JoVym

já taky, ale bojím se, že to už dlouho nebude… na 1/4 letní režim najeli na jaře 19 a odhaduji, že to vydrží tak do jara 2020, ale třeba překvapí a bude to dýl, třeba až do roku 2021. Jistě, že S7 je už starší model, ale ještě bohatě stačí a i nějakou tu gamesku zvládne, jen baterie pak jde rychlo dolů… Ale snad mi vydrží až do doby, kdy Samsung konečně zmákne přední kameru schovat pod display a nebude to zprzněvý výřezem, průstřelem a nebo to bude s něčím mechanickým… A nebo půjdu do Pixly 4 od Google, ale… Číst vice »

_qam_
Uživatel
_qam_

Kdyby to ke konci roku ukončili, pořád je to delší podpora, jak pixel. S7 vyšla na jaře 2016, Pixel na podzim 2016. Samsung je ten, který je haněn za updaty, Pixely se honosily dlouhou podporou…která se jaksi nekoná.
Zas na druhou stranu S7čka skončila na Androidu 8, Pixel dostal android 10… ale ty bezpečnostní updaty jsou podle mě důležitější jak změna čísla androidu v nastavení

TomasSX1
Uživatel
TomasSX1

JoVym, obaval som sa aj ja tej dieri v displayi na S10+ ale teraz ako ho mam, tak ti s kludnym svedomym mozem povedat ze to voec nevadi, ani si ho nevsimnes. Takze toho by som sa uz do buducna neobaval :) To len taka poznamka pomimo.

_qam_
Uživatel
_qam_

TomasSX1: Takhle obecně bych to určitě netvrdil, já měl S10e a průstřel mi vadil hodně. Hlavně s tím spojená obří notifikační lišta, to je pořádný rušivý element.

Nwm
Anonym
Nwm

A to jsem si chtěl koupit Google Pixel právě kvůli čistému stále aktuálnímu Androidu. No, tak teď mi ten důvod Google vzal, takže se můžu pohlédnout po nějakém jiném telefonu se skvělou nadstavbou.

Michal
Anonym
Michal

Jak teď ti ho vzal, vždyť se to ví už tři roky, kdy tomuto telefonu skončí podpora.