Domů » Bleskovky » První vlajková loď Redmi se pochlubí čtečkou otisků v displeji a obří výdrží

První vlajková loď Redmi se pochlubí čtečkou otisků v displeji a obří výdrží

Značka Redmi, která se počátkem letošního roku odštěpila od mateřského Xiaomi, chystá svoji první vlajkovou loď poháněnou čipsetem Qualcomm Snapdragon 855. Telefon tak patrně půjde do bratrovražedného souboje s Xiaomi Mi 9, některé věci ale bude dělat jinak – například namísto výřezu dostane vysouvací čelní kameru. Dnes můžeme potvrdit další vlastnosti.

Redmi flagship pop up

Sám šéf Redmi Lu Weibing na čínských sociálních sítích potvrdil, že telefon dostane čtečku otisků zabudovanou prstů do displeje a také se bude pyšnit vysokou výdrží na jedno nabití. Kapacitu akumulátoru přímo neprozradil, spekuluje se o 4 000 mAh se schopností rychlého dobíjení s výkonem až 27 Wattů.

redmi

Redmi X to nebude

Lu Weibing také potvrdil, že se připravovaný telefon nebude jmenovat Redmi X, ale dostane lepší jméno. Internetem koluje snímek krycí fólie pro model Redmi K20 Pro, my však věříme, že pro svůj první vlajkový model zvolí „nová“ čínská značka atraktivnější pojmenování.

redmi 2

Bohužel zatím není jasné, kdy bude telefon odhalen, hovoří se o termínech 13. nebo 20. května.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).