Domů » Bleskovky » První testeři nového systému od Huawei prozradili, v čem se liší od EMUI

První testeři nového systému od Huawei prozradili, v čem se liší od EMUI

Čínská společnost Huawei už nějakou dobu pracuje na vlastní operačním systému s názvem HongMeng OS. Ten je podle dostupných informací ve finálních fázích vývoje, výrobce jej údajně v současné době interně testuje na očekávaném smartphonu Mate 30. Někteří testeři se nyní odhalili, v čem se bude nový operační systém lišit od grafické nástavby EMUI.

huawei hongmeng os

Očekávat můžeme například zbrusu novou startovací animaci. Huawei nabídne také širší možnosti přizpůsobení, aby si mohl každý uživatel upravit prostředí dle svých představ a preferencí. K dispozici bude například celá řada widgetů, kterými si budete moci vylepšit odemčenou i zamčenou obrazovku.

Nové ikony i jednodušší aplikace fotoaparátu

Výrobce dále přepracoval design většiny ikon a pro větší atraktivitu přidal mnoho nových animací. Počítat můžete také s novou notifikační lištou či velkým vyhledávacím polem. K dispozici bude i nový režim připomenutí a co se týče aplikace fotoaparátu, v porovnání s Huawei P30 očekávejte jednodušší uživatelské prostředí a méně ovládacích prvků.

Podle testerů je uživatelský zážitek celkově velmi plynulý, přestože mnohé funkce nejsou dosud plně implementované. Zakladatel a šéf Huawei Ren Zhengfei v nedávném rozhovoru s francouzskými médii uvedl, že HongMeng OS je rychlejší než konkurenční Android a macOS. Na reálné výsledky si však ještě budeme muset počkat.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

3 komentářů

  1. Marek Studnicka

    At ho klidně uvedou.Bude poté zajímavé střetnutí v přímé konfrontaci oproti Googlu-proč ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).