Domů » Bleskovky » Hongmeng OS má být rychlejší než Android a macOS

Hongmeng OS má být rychlejší než Android a macOS

Přestože Donald Trump na summitu G20 naznačil zmírnění sankcí vůči firmě Huawei, zákaz používat americké technologie a součástky pro čínskou firmu stále platí. Jeho dopady zatím nejsou příliš patrné, letos na podzim se ale patrně bude lámat chleba. Čínský gigant může například u svých budoucích telefonů upustit od operačního systému Android a nasadit vlastní systém HongmengOS či ArcOS. O jeho schopnostech se rozpovídal šéf Huawei Ren Zhengfei v rozhovoru pro francouzský časopis ViewPoint.

huawei

Rychlejší než Android i macOS

Podle ředitele Huawei má být Hongmeng určen nejen pro telefony, ale poběží i na jednoduchých deskách s plošnými spoji, na routerech, tabletech, počítačích, v automobilech s autonomním řízením i v datových centrech. Systém prý bude schopný zpracovávat příkazy se zpožděním menším než 5 milisekund; údajně má být až o 60 procent rychlejší než Android a pravděpodobně v rychlosti předčí i macOS.

honrmeng os 1

Největší problémem pro Hongmeng OS bude malá aplikační základna, šéf Huawei však tvrdí, že pracuje na alternativě pro Play a App Store a snaží se do ní přilákat vývojáře. Jsme zvědaví, zda se tento ambiciózní projekt dočká nasazení, nebo Huawei po případné dohodě s americkým ministerstvem obchodu zůstane u Androidu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments