Cena:

První na světě: Galaxy Note8 má pohánět výkonnější Snapdragon 836

Někdy na konci letošního léta představí Samsung svůj nový vlajkový tabletofon Galaxy Note8, který má dát zapomenout na nešťastný loňský model Galaxy Note7. Chystaná novinka má vycházet z aktuálních vlajkových smartphonů Galaxy S8 a S8+, avšak dostane ještě větší Infinity displej (údajně s úhlopříčkou 6,3″ palce), duální fotoaparát a vestavěný stylus S Pen. Podle posledních informací by navíc mělo dojít k mírnému zlepšení na místě procesoru.

Galaxy Note8 údajně dostane nový, dosud nepředstavený čipset Qualcomm Snapdragon 836, který má oproti současnému vlajkovému Snapdragonu 835 nabídnout vyšší takty procesorové a grafické jednotky, kromě toho se dá očekávat podpora nové verze rychlonabíjení Quick Charge 4.0+.Nepřehlédněte

Qualcomm Quick Charge 4.0+ přinese efektivnější a bezpečnější nabíjení

Dá se předpokládat, že na náš trh dorazí Galaxy Note8 s vlastními čipy Exynos od Samsungu, se Snapdragonem 836 bychom nicméně mohli přijít do styku v chystaných smartphonech LG V30 nebo Google Pixel 2.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.