Domů » Bleskovky » První oficiální informace o Playstation 5: herní konzole zatočí s načítacími obrazovkami

První oficiální informace o Playstation 5: herní konzole zatočí s načítacími obrazovkami

Novináři ze serveru Wired přinesli první oficiální informace o očekávané next-gen konzoli Playstation 5. A zatím to vypadá, že dychtivé hráče čeká pořádný krok vpřed. PS5 totiž nabídne celou řadu zajímavých funkcí a vylepšení. Chybět nebude SSD disk ani zpětná kompatibilita s hrami pro PS4. Přes přání mnoha fanoušků se však letos nedočkáme. Konzole by měla dorazit na trh až někdy v následujícím roce.

Playstation logo

Nikoho asi příliš nepřekvapí, že Playstation 5 nabídne v porovnání se svým předchůdcem podstatně vyšší výkon a větší a lepší uložiště. Jednou z nejvíce potěšujících informací je přítomnost SSD disku, od něhož si zástupci Sony slibují radikální zkrácení loadingů, a to natolik, že bychom údajně měli dát sbohem načítacím obrazovkám.

PS5: grafickou kartu i procesor dodá AMD

Jak na tom bude grafická karta a procesor? Oba komponenty dodá společnost AMD. Co se týče CPU, máme očekávat třetí generaci modelové řady Ryzen. Jedná se o osmijádrový procesor na 7nm architektuře zvané Zen 2. Na míru vyrobená grafická karta bude patřit do rodiny Radeon Navi, o níž bychom se dozvíme první informace na květnovém Computexu. Dodejme, že zmíněná grafická karta bude podporovat technologii ray tracingu, která dokáže věrně modelovat odrazy světla v náročných 3D prostředích.

Nejlevnější Xbox odhalen: vyplatí se investovat do „eSka“ bez mechaniky?

PS5: zvuk a virtuální realita

Výrazného pokroku se dočká také zvuk, k čemu by měla dopomoct přítomnost 3D zvukové karty. Něco málo jsme se dozvěděli také o plánech s virtuální realitou. Pokud jste vlastníky první generace PSVR, váš headset k novému Playstationu bez problémů připojíte. Kromě toho se objevily i nepatrné náznaky, že už je na cestě i druhá generace.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments