Domů » Bleskovky » Nejlevnější Xbox odhalen: vyplatí se investovat do „eSka“ bez mechaniky?

Nejlevnější Xbox odhalen: vyplatí se investovat do „eSka“ bez mechaniky?

Microsoft v pondělí představil bez velkých fanfár první Xbox bez optické mechaniky, o jehož existenci se už dlouho spekulovalo. Novinka nese název Xbox One S All-Digital Edition a jedinou novinkou oproti původní verzi je absence Blu-ray mechaniky.

Nejlevnější Xbox odhalen: vyplatí se investovat do „eSka“ bez mechaniky?
Nejlevnější Xbox odhalen: vyplatí se investovat do „eSka“ bez mechaniky?

Nový Xbox je inzerován jako nejlevnější Xbox na trhu, což je nepochybně vzhledem k doporučené ceně 5 999 Kč pravda. Problém však je, že za stejnou cenu lze dnes pořídit i klasickou verzi s optickou mechanikou, byť její doporučená cena stále činí 7 790 Kč. Samotný Microsoft však na webu inzeruje zvýhodněné verze, které stojí méně.

Xbox One S All-Digital Edition: příprava na cloudové služby?

Xbox One S All-Digital Edition je tak poněkud zvláštní produkt, který oproti starší verzi nenabízí nic navíc a ani reálně není o mnoho levnější. Microsoft si však je zvláštnosti nové konzole zjevně vědom. Spolu s představením bylo totiž zveřejněno komediální video, v němž můžeme sledovat inženýry Microsoftu přemýšlející nad novou digitální konzolí. Vývojový proces je pak završen, když zaslepí otvor na mechaniku a v počítači z 3D modelu odstraní příslušnou součástku.

Introducing the Xbox One S All-Digital Edition – The Digital Age Commercial

Staronová konzole je tak zřejmě myšlena převážně jako vstupní brána k připravovanému jednotnému předplatnému Xbox Game Pass Ultimate. To má nabídnout za cenu 15 dolarů (340 Kč) měsíčně přístup ke zhruba stovce her, přičemž součástí bude i Xbox Live Gold. Lze si představit také propojení s prozatím poněkud tajemnou streamovací službou xCloud, byť zde by nebyl plně využit výkon konzole.

Pokud sháníte novou konzoli a nepotřebujete optickou mechaniku, Xbox One S All-Digital Edition bude v prodeji od sedmého května. K terabytové konzoli získáte také jeden bezdrátový gamepad a trojici her. Jde o Minecraft, Sea of Thieves a Forza Horizon 3. Pokud vás novinka nezaujala, můžete zkusit počkat na příští rok, kdy bychom se měli dočkat hned dvou konzolí nové generace s logem Xboxu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.
Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments