Domů » Bleskovky » V lednu bude představen levnější Xbox, v roce 2020 se dočkáme dvou nových konzolí

V lednu bude představen levnější Xbox, v roce 2020 se dočkáme dvou nových konzolí

Microsoft chystá novinky ve světě konzolového hraní. Jeho značka Xbox se v následujících dvou letech rozroste minimálně o tři nové konzole, první z nich by mohla být představena už příští měsíc.

Půjde to i bez disku

V lednu údajně Microsoft představí svoji první konzoli, která bude postrádat diskovou mechaniku; hry se budou instalovat výhradně prostřednictvím Windows Store, stávající tituly na optických discích bude možné u prodejců vyměnit za digitální kód. Nová konzole bude zřejmě postavena na stávajícím hardwaru konzole Xbox One S nebo One X, její prodej má být zahájen někdy na jaře.

Anaconda a Lockhart

Přímí nástupci současných konzolí by měli být představeni před Vánoci roku 2020, Microsoft je aktuálně vyvíjí pod kódovými označeními Anaconda a Lockhart. První jmenovaná má být extrémně výkonná konzole, která vsadí na interní SSD úložiště, které výrazně zrychlí načítací časy. Lockhart pak bude dostupnější zařízení, avšak jeho výkon má dosahovat výkonu současného Xboxu One X.

Obě nové konzole mají být zpětně kompatibilní s hrami pro současné konzole a s vybranými tituly pro Xbox 360. Microsoft navíc pracuje na platformě GameCore, která se stane součástí moderního WindowsCore; tato platforma by měla vývojářům usnadnit tvorbu her, které budou fungovat nejen na konzolích Xbox, ale i na počítačích s Windows. O GameCore bychom se měli více dozvědět někdy v průběhu příštího roku.

xCloud

Zapomenout také nesmíme na připravovanou iniciativu xCloud, skrze kterou bude možné hrát AAA tituly z Xboxu na prakticky jakémkoliv zařízení, včetně telefonů s Androidem či iOS. Výkon by zajišťoval vzdálený server (či Xbox), jediným požadavkem na koncové zařízení by byl rychlý internet.

Project xCloud: Gaming with you at the center

Microsoft také údajně pracuje na levné konzoli, která se bude spoléhat výhradně na xCloud. Konzole má být postavena na polovodičové sadě AMD se základem v Picasso APU (Accelerated Processing Unit), kdy je CPU a GPU součástí jednoho čipu. Tyto čipy od AMD se mají dostat i do příští generace počítačů Surface Laptop. Projekt xCloud má být rovněž představen v roce 2020.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments