Domů » Bleskovky » Microsoft xCloud: konzolové hraní zamíří na smartphony Samsung

Microsoft xCloud: konzolové hraní zamíří na smartphony Samsung

Microsoft před měsícem odhalil svoji platformu pro streamované hraní konzolových her nazvanou xCloud. Díky ní má být možné hrát AAA hry nejen na výkonných konzolích, ale prakticky na jakémkoliv zařízení, které je vybavené rychlou konektivitou; samotné výpočty budou běžet s pomocí Azure na serverech Microsoftu.

O xCloud byla řeč i v minulém týdnu na Samsung Developer Conference, zástupci Microsoftu zde uvedli, že služba bude k dispozici na smartphonech Samsung Galaxy. Čas uvedení zatím známý není, stejně tak nevíme, zda bude mít Samsung na xCloud nějakou exkluzivitu, nebo jej půjde zprovoznit na jakémkoliv smartphonu s Androidem. Hry bude možné ovládat jak dotykovými displeji, tak připojenými gamepady.

Samsung ukázal světu první smartphone s ohebným displejem

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Esaras (neregistrovaný)

    Streamování her jsem nikdy nepochopil. Dle mého názoru je tato větev slepá jak Stevie Wonder. Streamování jsem zkoušel, např. zaklínač 3, běželo to na low, že se na to nedalo koukat (hry pod very high nehraju, preferuji ultra), latence jak za krále klacka… Představa, jaké by musel mít provider služby HW kapacity, aby každému umožnil hrát v ultra high, je nesmyslná. Už vůbec pak nechápu, proč bych měl chtít hrát nepohodlně na mobilu nějakou střílečku atp. Do MHD apod. bohatě stačí hry, které jsou tomu uzpůsobeny – různé kartičky typu hearthstone, tahové strategie… a k tomu streamování nepotřebuju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *