Intel na CES představil procesory Core i5 a i7 s grafikou od AMD a rychlejší Wi-Fi

Společnost Intel na veletrhu CES představila nové produkty, které by mohly alespoň částečně překrýt negativní obraz veřejnosti způsobený bezpečnostními chybami v procesorech, které vypluly na veřejnost v minulém týdnu. Intel do Las Vegas přivezl osmou generaci procesorů Intel Core série H, které jsou v jedné věci značně unikátní – obsahují integrovaný grafický čip AMD Vega.

Nové čipsety přicházejí v několika konfiguracích, je v nich obsažen procesor Intel Core i5 nebo i7 řady G, grafická jednotka Radeon RX Vega M GL (pro notebooky s příkonem do 65 W) nebo Radeon RX Vega GH (pro počítače s příkonem 100 W) a vlastní 4GB HMB2 paměť, která má napomoci k drastickému zrychlení ukládání dat a zvýšení výdrže zařízení na jedno nabití.

New Intel Core Processor Combines High-Performance CPU with Discrete Graphics

Nové procesory mají zamířit do těch nejvýkonnějších zařízení, včetně herních notebooků – Intel tvrdí, že nové čipy jsou dvakrát až třikrát výkonnější než tři roky stará kombinace Intel Core i7 s grafickou kartou NVidia GTX 950M. Podle Intelu by mohly mít 15″ počítače s novými procesory hmotnost kolem 2 kilogramů, tloušťku 17 mm a výdrž okolo 9 hodin, což na herní a profesionální notebooky nejsou špatné hodnoty.

Kromě nových procesorů ohlásil Intel i nové Wi-Fi čipy pracující s novým standardem 802.11ax, který má nabídnout vyšší výkon a inteligentnější sítě. Ve špičkové datové rychlosti mají nové čipové sady překonat své předchůdce pracující se standardem 802.11ac až o 40 procent (teoreticky až na 2,4 GB/s), v přetížených místech má být dosaženo až 4× větší propustnosti.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku