Domů » Bleskovky » První Nokia se dočká Androidu 9.0 Pie již příští měsíc. Která to bude?

První Nokia se dočká Androidu 9.0 Pie již příští měsíc. Která to bude?

Společnost HMD Global včera na tiskové konferenci v Novém Dillí představila globální verze svých dříve představených smartphonů Nokia X5 a X6 a také odtajnila svoji strategii pro uvolňování aktualizace svých telefonů na Android 9.0 Pie. Opět bylo potvrzeno, že všechny smartphony v portfoliu finské značky Android Pie dostanou, a to nezávisle na tom, zda spadají do programu Android One či nikoliv. A která Nokia se dočká koláče jako první?

nokia7plus

Recenze Nokia 7 Plus: bronzový fešák s čistým Androidem

Paradoxně to nebude vlajková loď, ale obr ze střední třídy Nokia 7 Plus. To se dalo očekávat, neboť tento telefon byl oficiálním účastníkem programu Android Beta a nejnovější zelený robot na něm bylo a stále je možné testovat s předstihem. Nokia 7 Plus dostane Android 9.0 Pie již v září, a stane se tak vůbec prvním aktualizovaným smartphonem s čipsetem Qualcomm Snapdragon 660. Zbytek portfolia bude aktualizován v následujících měsících, jako první se patrně dočkají modely Nokia 8 Sirocco a Nokia 6.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

20 komentářů

 1. Co se týče podpory, má ji Nokia opravdu na nejlepší úrovni, špičkovou Ještě by to chtělo zapracovat se na větší originalitě, odlišení a přidat nějaký bonus oproti konkurenci.

  • Já tom ale musí zapracovat HMD, Nokii je to jedno. A její podpora jako např. v oblasti síťové infrastruktury? Jo, asi je dobrá, snad dobře zachytí nástup 5G.

  • Ten chtějí zpoplatnit.
   Jinak přeji dobrou chuť.

  • Nokii to jedno není když je tam její jméno. Tobě by bylo jedno, kdyby ti někdo dělal ostudu- prováděl špatnou práci pod tvým jménem???

  • Jarda (neregistrovaný): Novodobé Nokie jsou std. asijská produkce „made by Foxconn“, který nemá žádný specifické know-how ani technologie. Proto Nokie vypadají jako 100 jiných číňanů. A Nokia na to nemá absolutně žádný vliv. Dokonce od nich nechtějí ani žádný jejich SW (např. launcher co měli) či služby.

  • Foxconn dělá i iPhony. Čistě pod hlavičkou Foxconnu jsou jen hloupé Nokie. Smartphony si u Foxconnu nechává vyrábět HMD.

  • bummer (neregistrovaný): To sice ano, TrueDepth Camera, 3D Touch, TouchID apod. rozhodně není know-how Doxconnu nebo Pegatronu ??

  • A hele
   Uni už za jede ten svůj blábol o tom, že Nokia je Foxconn. ?
   To by ti HMD dalo! ?
   A patenty a návrhy Nokii a Podobne jsou také majetkem a know how Foxconnu že? ?

  • Navrh dela Nokia, Foxconn podle toho vyrobi, Uni v tom zase plave.

  • htcjirka: Navrh dela HMD, Foxconn podle toho vyrobi, htcjirka v tom zase plave.

  • A většina ostatních se těm vašim žabomyším válkám jen směje.

  • FIH Mobile společnosti Foxconn.
   Společnost HMD Global Oy, označená jako HMD, je finská společnost, sídlí v Espoo, naproti sídlu společnosti Nokia a je z velké části řízena bývalými pracovníky společnosti Nokia.
   Prvním generálním ředitelem byl Arto Nummela, veterán Nokia kde pracoval 17 let, a má výhradní práva ke značce Nokia pro mobilní telefony prostřednictvím licenční smlouvy.
   Společnost Nokia nemá žádné investice do HMD (pouze pomohla založit 1.12.2016), ale zůstává partnerem, pro poskytováním patentů a technologií, výměnou za licenční poplatky.
   Značka HMD se používá pouze pro firemní účely.

   Už se to tady řešilo snad tisícekrát…
   Obvyklá uniho udička.

  • Jj, HMD je založen z prachů Foxconnu. Foxconn to má jako vlastní investici.


  • ◾Origins: HMD is staffed by former Nokia people (and current Nokia employees on the board of directors) and has offices very close to Nokia HQ
   ◾Structure: HMD has an exclusive license on the Nokia phone brand, however Nokia must approve each released product
   ◾Manufacturing: Phones are manufactured at FIH mobile factories which are the old Nokia factories (now owned by foxconn)“

   source: [odkaz]

  • tyto informace potvrzuje i Wikipedia a nikde jsem se nedozvěděl, že by byl vyloženě založen z prachů Foxconnu. Pouze jedním z investorů je spol. FIH Mobile, která patří pod Foxconn. To z HMD dělá Foxconn viď? ?

  • a jinak díky. Díky těm informacím jsem zjistil, že HMD má ještě blíže k původní Nokii, než jsem si myslel.

  • Čí chleba jíš, toho píseň zpívej. Platilo, platí a bude platit. Velice, velice prosté:) Brand Nokie coby tablety (a následně mobily) je investiční záměr společnosti Foxconn, čemuž samozřejmě odpovídá vše, od designu po např. uvádění novinek na domácím trhu.

  • „Čí chleba jíš, toho píseň zpívej.“

   Ano, to plati na tebe a jablečná zařízení. Tak mazej zpátky k svým a nech Nokii nadále navrhovat telefony, které pak foxconn vyrobí.

  • Proboha Uni mě opravdu nepřestáváš překvapovat. Tohle prostě nemá smysl. Aspoň bych byl rád kdyby jsi přestal šířit ty svoje výmysly, překrucování a polopravdy. To by bylo nádherné.
   Ty tvoje úvahy jsou fakt nad zlato. ??

  • zot (neregistrovaný): 300 míčů poslaných do HMD není úvaha borče, to je fakt a konkrétní číslo:D A kolik poslali v druhé vlně polykání peněz se už radši neví….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).