Domů » Články » První informace o neznámém MID zařízení se systémem Android

První informace o neznámém MID zařízení se systémem Android

-Vypadá jako zvětšený iPhone, ale jeho zaměření je zcela jiné stejně jako operační systém, který využívá. Řeč je o zatím neznámém MID zařízení, které je postaveno na operačním systému Android. Při bližším prozkoumání fotografií je patrné, že se zařízení bude používat především v landscape režimu, i když pohybový senzor by měl dokázat obsah displeje přizpůsobit aktuálnímu natočení. Zatím není vůbec jasné, kdo za tímto zařízením stojí, žádný ze zahraničních zdrojů se o výrobci nezmiňuje a je rovněž docela možné, že se jedná pouze o projekt nějakého velmi zručného nadšence.

Vzhledem k tomu, že se jedná o MID zařízení (Mobile Internet Device), je jeho používání plánováno především na prohlížení webových stránek. Většinu plochy přední strany bude zabírat kapacitní displej s úhlopříčkou 4,3″ nebo 5″, který je schopný rozpoznat několik doteků najednou. Přibližování a oddalování obsahu webové stránky se tedy bude provádět, stejně jako u iPhonu, pohybem dvou prstů po obrazovce. Oproti iPhonu tento stroj nemá pod displejem žádné tlačítko, z fotografií jsou zřejmé pouze dvě klávesy na horní straně zařízení (je možné, že jde jen o nějaký přepínač).

- - -

Tento tajemný model by měl pohánět zatím nespecifikovaný Rockchip procesor. Uživatelská data se budou ukládat na paměťové karty standardu SD. Přítomnost bezdrátových modulů Wi-Fi a Bluetooth je samozřejmá, telefonovat s ním ale nepůjde. Snad se v dohledné době o tomto tajemném zařízení dozvíme více informací.

 - -

- -

Zdroj: Pocketables.net

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

6 komentářů

 1. Wow, to je první MID který bych byl ochotný si pořídit – tenký, krásný design, operační systém s rozhraním pro MID (narozdíl od různých shellů pro ARM linux)… ještě bych si přál dlouhou výdrž, a byla by to ideální věc na domácí browsení, čtení ebooků nebo prohlížení fotek.

 2. Hmm, z diskuse na pocketables :(
  sere83 said…
  From what I could make out from the translation it seems to bee a concept project created by the chip manufacturer themselves (Rockchip) as a showcase for their new android capable 720p chipset, put together in an attempt to intice manufacturers to adopt. It is not an Archos device.
  Rockchip are a chinese manufacturer famous for making chips for media playing devices. The new archos 3 series player and the iriver p7 both use rockchiop cpu s as well a s awhole host of chinese manufacturers liek Ramos,Oppo, teclast etc etc.

 3. dobrý den, vím že to tu nepatří, ale mohl by mi někdo prozradit o jaký notebook (nebo netbook), na kterém tahle hračka leží, se jedná? díky

 4. To mr.detlef: připadá mi to jak Sony Vaio P

 5. Ano je to Sony Vaio P. Co sa tyka tohoto MID zariadenia je naozaj krasne. Len som zvedavy si ho niekto zacne aj u nas predavat..

 6. Jj, tohle je hudba budoucnosti. Za pár let bude mít každý svou „krabičku“ s velkým dotykovým displejem, která bude čerpat energii pomocí nano vláken a pomocí které budeme i startovat auto nebo přepínat televizi..

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).