TOPlist

První informace o neznámém MID zařízení se systémem Android

Domovská stránka webu SMARTmania.cz

-Vypadá jako zvětšený iPhone, ale jeho zaměření je zcela jiné stejně jako operační systém, který využívá. Řeč je o zatím neznámém MID zařízení, které je postaveno na operačním systému Android. Při bližším prozkoumání fotografií je patrné, že se zařízení bude používat především v landscape režimu, i když pohybový senzor by měl dokázat obsah displeje přizpůsobit aktuálnímu natočení. Zatím není vůbec jasné, kdo za tímto zařízením stojí, žádný ze zahraničních zdrojů se o výrobci nezmiňuje a je rovněž docela možné, že se jedná pouze o projekt nějakého velmi zručného nadšence.

Vzhledem k tomu, že se jedná o MID zařízení (Mobile Internet Device), je jeho používání plánováno především na prohlížení webových stránek. Většinu plochy přední strany bude zabírat kapacitní displej s úhlopříčkou 4,3″ nebo 5″, který je schopný rozpoznat několik doteků najednou. Přibližování a oddalování obsahu webové stránky se tedy bude provádět, stejně jako u iPhonu, pohybem dvou prstů po obrazovce. Oproti iPhonu tento stroj nemá pod displejem žádné tlačítko, z fotografií jsou zřejmé pouze dvě klávesy na horní straně zařízení (je možné, že jde jen o nějaký přepínač).

- - -

Tento tajemný model by měl pohánět zatím nespecifikovaný Rockchip procesor. Uživatelská data se budou ukládat na paměťové karty standardu SD. Přítomnost bezdrátových modulů Wi-Fi a Bluetooth je samozřejmá, telefonovat s ním ale nepůjde. Snad se v dohledné době o tomto tajemném zařízení dozvíme více informací.

 - -

- -

Zdroj: Pocketables.net

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku