TOPlist

První informace o komunikátoru HTC Supersonic: HD2 s Androidem

V diskuzích čtu názory o tom, jak by bylo fajn, kdyby HTC nabídlo populární HD2 také s operačním systémem Android. Pokud se i vy řadíte do této skupiny, pak by vám neměl uniknout nový počin s kódovým názvem Supersonic, který nabídne téměř shodné hardwarové parametry jako HD2, ale namísto Windows Mobile u něj nalezneme právě operační systém Android 2.1 s uživatelským prostředím Sense. Počítá se s ním hlavně na americkém trhu, kde jej bude exkluzivně prodávat operátor Sprint, ale vzhledem ke strategii společnosti HTC bych očekával, že se s ním setkáme i v Evropě.

HTC Supersonic zatím nebyl oficiálně představen, přesto se kolem něj v posledních dnech objevilo celkem dost informací a dokonce i první skutečné, i když celkem nekvalitní fotografie. Premiéry by se mohl dočkat za necelé tři týdny na Mobile World Congressu v Barceloně, odkud se můžete těšit na živé zpravodajství. Přední straně bude dominovat kapacitní AMOLED displej s WVGA rozlišením a úhlopříčkou 4,3“. Pod ním najdeme čtveřici systémových tlačítek. O dostatečný výkon se postará 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon QSD 8250, který ve specifikaci doplňuje 1 GB paměti ROM a 512 MB RAM. Podpora sítí třetí generace je samozřejmostí stejně jako Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Verze, která se bude prodávat u amerického operátora Sprint, bude navíc disponovat podporou pro technologii WiMax. Dočkat bychom se měli také integrovaného FM rádia.

-
Srovnání s HTC HD2: Téměř jako vejce vejci

Na zadní straně přístroje nalezneme kromě objektivu fotoaparátu s 5 MPx rozlišením a duálním bleskem, také výklopný stojánek, díky kterému bude možné telefon postavit třeba na stůl a pohodlně na něm sledovat filmy. Z uniklých fotografií je patrné, že by se Supersonic mohl prodávat ve dvou barevných variantách – černé a bílé, přičemž u obou budou některé prvky zvýrazněny vínovou barvou. Další parametry zatím nejsou známy, ale jejich odkrytí určitě nebude trvat dlouho.

- -
Reálné fotografie

Zdroje: AndroidCentral, PocketNow

Autor článku Jiří Hrma
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytré domácnosti, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Kapitoly článku