Domů » Články » První dojmy z Xiaomi Mi 9 SE: odlehčený vlajkový model

První dojmy z Xiaomi Mi 9 SE: odlehčený vlajkový model

Evropskou premiéru dnes v Barceloně neměl jen vlajkový model Xiaomi Mi 9 (první dojmy), ale také odlehčená vlajková loď Xiaomi Mi 9 SE. Ta na první pohled vypadá téměř stejně jako vybavenější novinka, je ale o něco menší. Výrobce zde použil 5,97palcový Super AMOLED displej, který zabírá 90,4 procent čelní plochy.

Zobrazovací panel má Full HD+ rozlišení a jeho součástí je optická čtečka otisků prstů. Při horní straně se nachází kapkovitý výřez a v něm 20Mpx kamerka pro pořizování autoportrétů. Na zadní straně najdeme mírně vystouplém oválu trojici fotoaparátů – hlavní snímač má rozlišení 48 megapixelů a světelnost f/1.75. K dispozici je dále 8Mpx teleobjektiv se světelností f/2.4 a širokoúhlý objektiv s rozlišením 13 megapixelů a světelností f/2.4.

Xiaomi Mi 9 SE naživo
Xiaomi Mi 9 SE naživo

Xiaomi Mi 9 SE pohání nedávno představený čipset Qualcomm Snapdragon 712, který se opírá o 6GB operační paměť RAM. Vnitřní úložiště je buď 64 nebo 128 GB, slot na paměťové karty přítomen není. Nechybí však dva sloty na dvě nanoSIM karty.

Vestavěná baterie má kapacitu 3 070 mAh a dobíjí se skrze USB-C port s podporou rychlého nabíjení s výkonem až 18 Wattů. Bezdrátové nabíjení bohužel dostupné není, stejně tak chybí i klasický 3,5mm sluchátkový jack. Telefon také postrádá jakoukoliv odolnost vůči vniknutí vody a prachu.

Xiaomi Mi 9 SE: cena a dostupnost

Na domácím čínském trhu se Xiaomi Mi 9 SE začne prodávat od 1. března. V průběhu března se telefon objeví i na českém trhu, jeho cenu aktuálně zjišťujeme.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

  1. anna .lietavova

    kde mají baterii

  2. Páni to je super zpráva. Víte jistě že to bude i tady?

  3. Jak je to u verze pro CZ s LTE B20? Díky

  4. Tak mrkněte, jak je to s MI 9 SE v praxi :-)

    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).