Domů » Bleskovky » První benchmarky Snapdragonu 865 dopadly přesně tak, jak Qualcomm slíbil

První benchmarky Snapdragonu 865 dopadly přesně tak, jak Qualcomm slíbil

Qualcomm v minulém týdnu představil nový čipset Snapdragon 865, který se v příštím roce stane mozkem většiny vlajkových smartphonů s Androidem. Výrobce čipů slibuje až o čtvrtinu vyšší procesorový výkon a o 20 procent vyšší grafický výkon než v případě loňského Snapdragonu 855. První benchmarky dokazují, že Qualcomm ve svých proklamacích nepřeháněl.

snapdragon 765 3

Snapdragon 865 se již objevil v databázi benchmarku GeekBench, kde zaznamenal skóre 13 344 při zapojení všech procesorových jader a 4 303 bodů při testu jednoho jádra. Oproti Snapdragonu 855 se jedná o 23% nárůst ve výkonu.

Snapdragon 865 benchmark

Největší konkurencí pro Snapdragon 865 bude zřejmě nová generace čipsetů Samsung Exynos, a překvapit by také mohl nedávno odhalený MediaTek Dimensity. Snapdragon 865 byl v benchmarku GeekBench překonán čipem Apple A13 z letošních iPhonů, ovšem je otázkou, nakolik jsou tyto multiplatformní výsledky porovnatelné; vývojáři konkurenčního benchmarku AnTuTu před nedávnem oznámili, že světy zařízení s Androidem a iOS napřímo porovnávat nelze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments