Domů » Bleskovky » První aplikace v obchodě Play zaznamenala 10 miliard stažení. Uhodnete která?

První aplikace v obchodě Play zaznamenala 10 miliard stažení. Uhodnete která?

Víte, jaká je nejstahovanější aplikace v obchodě Play? Žebříček titulů, které v obchodě Play překonaly milník 1 miliardy stažení, je poměrně široký, ovšem nyní se z něj „vyloupla“ jedna aplikace, která tuto metu překonala hned desetkrát. A ne, není to ani Facebook, Messenger, WhatsApp nebo Instagram.

youtubedark

První aplikace s 10 miliardami stažení

Abychom byli technicky přesní, metu 10 miliard stažení překonaly jako první služby Google Play, a to už v srpnu loňského roku. Služby Google Play ovšem nejsou tradiční aplikací, kterou si sami stáhnete pro zábavu; jedná se o součást prakticky každého smartphonu a tabletu s Androidem, která zajišťuje komunikaci aplikací s vaším Google účtem.

youtbe

První „tradiční“ aplikací, která překonala metu 10 miliard stažení, se stal videoportál YouTube. Aplikace této služby je rovněž součástí většiny zařízení s Androidem, tudíž má oproti konkurenci v počtu instalací značnou výhodu. Vítězství YouTube není nijak překvapivé, tato aplikace byla rovněž první, která překonala metu 5 miliard stažení, a to v prosinci roku 2018. Dá se předpokládat, že milníku 10 miliard stažení brzy dosáhnou i další populární aplikace od Googlu, jako např. Mapy, vyhledávání či Gmail.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. No, když lidi necháváte hádat, bylo by dobré to nedávat jako thumbnail :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).