Domů » Bleskovky » Průzkumník, Office a další aplikace ve Windows 10 se údajně naučí pracovat v panelech

Průzkumník, Office a další aplikace ve Windows 10 se údajně naučí pracovat v panelech

Jarní aktualizace Windows 10 nazvaná Creators Update je již oficiálně venku a v přípravách je další balík vylepšení, který dorazí na konci letošního roku. Zatím se mu přezdívá Redstone 3 a očekává se od něj podpora ARMových procesorů a nový designový jazyk NEON. Součástí nového prostředí by měla být podpora práce v panelech napříč aplikacemi.

tabbedshell2

Namísto spouštění několika instancí jedné aplikace by uživatel jednoduše v jedné instanci přepínal mezi jednotlivými panely, podobně jako v internetovém prohlížeči. S touto funkcí Microsoft údajně experimentuje na úrovni systému, tudíž by vývojáři nemuseli pro její využití nijak upravovat kód aplikace – panely namísto oken by se tak otvíraly v Průzkumníkovi souborů, Wordu či Photoshopu. Pokud k implementaci této funkce dojde, doufáme, že Microsoft zanechá možnost mít spuštěné dvě stejné aplikace vedle sebe, např. již zmíněný Word.

tabshell_fileexplorer

I když vývojáři nebudou muset pro podporu panelů udělat vůbec nic, budou moci jejich používání ve svých aplikacích zpříjemnit, ať už možností jednotlivé panely jinak obarvit, pojmenovat nebo vytvářet nové. Nutno podotknout, že Microsoft s touto funkcí zatím pouze experimentuje, a není zaručeno, že se v Redstone 3 či 4 vůbec objeví.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Popravdě, tohle bych ocenil víc než nějaký pitomý 3D malování.

  • Pleteš se, malování 3D je super, podobně bych mohl říct, že tohle je pitomost

   • Malování 3D si prostě obstaráš 3rd aplikací. Toto je systémové věc a plný souhlas s SmetyCZ.

   • Souhlas s UNI.

    Btw pokud se to (taby v průzkumníkovi) dá řešit nějakou aplikací, sem s tím, vážně mě to zajímá.

 2. Konečně, jen už všechny ty super věci z linuxu zkopčí ať je to fajn systém.

 3. Člověk by řekl, že je to super nápad, který ulehčí a zpřehlední práci. Jenže to dělá MS, takže z toho zase vyleze bůh ví co.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).