Cena:

Průzkumník, Office a další aplikace ve Windows 10 se údajně naučí pracovat v panelech

Jarní aktualizace Windows 10 nazvaná Creators Update je již oficiálně venku a v přípravách je další balík vylepšení, který dorazí na konci letošního roku. Zatím se mu přezdívá Redstone 3 a očekává se od něj podpora ARMových procesorů a nový designový jazyk NEON. Součástí nového prostředí by měla být podpora práce v panelech napříč aplikacemi.

tabbedshell2

Namísto spouštění několika instancí jedné aplikace by uživatel jednoduše v jedné instanci přepínal mezi jednotlivými panely, podobně jako v internetovém prohlížeči. S touto funkcí Microsoft údajně experimentuje na úrovni systému, tudíž by vývojáři nemuseli pro její využití nijak upravovat kód aplikace – panely namísto oken by se tak otvíraly v Průzkumníkovi souborů, Wordu či Photoshopu. Pokud k implementaci této funkce dojde, doufáme, že Microsoft zanechá možnost mít spuštěné dvě stejné aplikace vedle sebe, např. již zmíněný Word.

tabshell_fileexplorer

I když vývojáři nebudou muset pro podporu panelů udělat vůbec nic, budou moci jejich používání ve svých aplikacích zpříjemnit, ať už možností jednotlivé panely jinak obarvit, pojmenovat nebo vytvářet nové. Nutno podotknout, že Microsoft s touto funkcí zatím pouze experimentuje, a není zaručeno, že se v Redstone 3 či 4 vůbec objeví.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.