Průvodce: První spuštění zařízení BlackBerry

Když jsem přecházel na BlackBerry, byl jsem při jeho prvním spuštění byl zaskočen výchozím průvodcem nastavením, který je na BlackBerry poněkud delší a jiný než na běžných telefonech. Vzhledem k tomu, že jsem dříve od nových uživatelů sem tam dostal dotaz co mají v průvodci nastavit, rozhodl jsem se připravit tento článek, který popisuje můj postup a průběh nastavení. Výsledkem tohoto postupu bylo funkční nastavení BlackBerry Bold 9000 jeho a komunikace s BESem.

Při nastavení mailu bude v tomto článku použita varianta kdy se uživatel připojuje k serveru BES a již obdržel od správce tohoto serveru přihlašovací údaje. Postup přidání soukromého emailu bude popsán v samostatném článku. Tento text původně vyšel na autorově blogu Hansgut.com, který se problematice ostružinových telefonů věnuje. Pojďme se tedy nyní společně podívat na všechny konfigurační kroky výchozího průvodce nastavením.

1. Po spuštění budete vyzváni k tomu, aby jste potvrdili jazyky které budete používat. Jedná se o nastavení jazyků, které budou v zařízení podporovány.

-

2. Volba jazyku a vkládání textu. Zde je možné nastavit jakým jazykem na vás bude BlackBerry “mluvit” a současně definovat jazyku pro psaní. Jako jazyk pro psaní doporučuji nastavit English. Pokud nastavíte Češtinu, bude v SMS zprávách omezena délka jedné zprávy na 70 znaků, a to bez ohledu na to zda použijete diakritiku nebo nikoli.

-

3. Výběr jazyků, které se budou v zařízení používat. Všechny ostatní jazyky budou odstraněny, čímž dojde k uvolnění místa.

-

4. Průvodce nastavením, který je spuštěn automaticky při prvním spuštění zařízení umožní uživateli nastavit některé hodnoty a seznámí  uživatele s ovládáním.

-

5. Další obrazovky popisují nastavení časového pásma a možnost změny data, času a formátu času. Při výběru časového pásma je potřeba vybrat položku “Bělehrad (+1)”. Čas sítě mě ale nefungoval a musel jsem čas nastavit ručně.

--

6. Následující série obrazovek seznamuje uživatele s ovládáním zařízení BlackBerry a popisem funkčních kláves.

--

7. Další série obrazovek popíše uživateli důležité klávesy a jejich použití. Součástí průvodce je i vzorové zadávání znaků pomocí těchto kláves.

--

--

--

8. Další nastavení v řadě je nastavení emailu. Toto nastavení se bude lišit podle toho zda budete používat soukromý e-mailový účet nebo zda se budete připojovat k firemnímu účtu na BESu (BlackBerry Enterprise Serveru). Zde popisovaný postup je připojení k BESu. Současně je důležité aby jste od správce BESu obdrželi heslo pro připojení k tomuto serveru.

--

9. Aktivace aplikace Enterprise. Zde zadejte do pole E-mail vaši firemní mailové adresu a do pole Heslo aktivace heslo, které jste obdrželi od správce BESu. Po vyplnění zmáčkněte kuličku a z nabídky zvolte Aktivovat.

-

10. Pokud aktivace proběhne úspěšně, bude automaticky zahájena synchronizace mezi BlackBerry zařízením a BESem. Tato synchronizace může trvat relativně dlouho a to v závislosti na množství přenášených dat.

-

Po dokončení sychronizace bude na displeji zobrazena hláška o dokončení synchronizace. V průběhu synchronizace je možné se zařízením normálně pracovat. Pokud budete v budoucnu chtít vyvolat průvodce nastavením, můžete tak učinit přes BlackBerry klávesu > Nastavení > Průvodce nastavením.

Autor článku
Martin Hansgut
image/svg+xml
+

Kapitoly článku