Domů » Bleskovky » Protestující „žluté vesty“ ve Francii vyrabovali Apple Store (video)

Protestující „žluté vesty“ ve Francii vyrabovali Apple Store (video)

Francii v posledních dnech a týdnech sužují prostesty takzvaného hnutí žlutých vest, které bohužel častokrát provází také rabování obchodů, ničení soukromého majetku a dokonce i poškozování památek (na začátku prosince došlo k poškození Vítězného oblouku a Eiffelovy věže). Prostesty se ale netýkají pouze hlavního města Paříže. Nyní se objevilo video, na kterém výtržníci rabují Apple Store v jihofrancouzském městě Bordeaux.

Dlouhotrvající prostesty drtí už i ekonomiku

Žluté vesty ve Francii protestují již od 17. listopadu. Nelíbí se jim roustoucí ceny pohonných hmot a bydlení, celkově tedy prostestují proti vládním reformám prezidenta Macrona, které podle zástupců hnutí nejvíce dopadají na dělnickou třídu. Francouzský prezident se k protestům včera vyjádřil s tím, že chápe hněv občanů, na druhou stranu však také odsoudil násilí. Jakožto vstřícný krok vůči demonstrantům avizoval zvýšení minimální mzdy.

Protesty a s nimi spojené násilí nezasahují jen životy mnoha francouzů, ale mají už vliv i na ekonomiku země. V předvánočním období, kdy mají obchody tradičně nejvyšší tržby, nejvíce tratí především obchodní centra. Tržby klesají také firmám podnikajícím v cestovním ruchu. Ministr financí Francouzské republiky situaci dokonce označil za katastrofu.

Alex Mensatoris

Externí redaktor SMARTmania.cz, kterého baví moderní technologie a marketing. Toho času student vysoké školy.

29 komentářů

 1. Tomas (neregistrovaný)

  A co jste čekali nahoře se krade je to dobrý příklad pro chudinu tak začne rabovat když Klaus ukradne s Sobotkou pár miliard je to politická věc když člověk ukradne Apple v krámu za 25000 Kč je to zločin a kdo ho k tomu navedl asi ?

 2. Michal_Ostrava (neregistrovaný)

  Žluté vesty?vidím tam jednu,tak se vsadím že většina co je tam, připlula nedávno na lodi.

 3. JirkaM (neregistrovaný)

  Krást telefony, ty se dají zablokovat přes IMEI. Máte krást příslušenství, sluchátka, kryty, nabíječky. Blbá verbež… ani krást to neumí.

 4. M.K. (neregistrovaný)

  Chamraď hnusná.

 5. Marek (neregistrovaný)

  Roky se říká, že vystavené zboží na prodejnách jsou demo verze. A furt se to krade a furt se to krade. Začínám o těch neprodejných verzích pochybovat.

  • Pazdy (neregistrovaný)

   Co si matně vzpomínám, Apple nemá Demo verze. :D Takže možná proto. :D A co se týče Androidů, když bych to vzal komplet, tak tam se ten systém dá přeinstalovat, že jo. A HW je to stejné.

 6. Johny (neregistrovaný)

  • Nelíbí se mi, že bude drahej benzín
  • Du ukrást iPhone
  logic…

 7. Alespoň vyšli do ulic a bojují za svoje práva, že támhle vykradli obchod s jabky, no a co. Za dobu protestů vznikli daleko vyší škody a to jak na pohonných hmotách tak na majetku. Třeba se jim podaří sesadit Macrona.

  Jó kde jsou doby husitů, tenkrát se s papaláši nikdo nesr*l :D Moc jsme změkli.

  • Petr (neregistrovaný)

   Velice pomateny nazor

   • Co je na tom pomatenýho, je to jen vyústění všeho zlého co se ve Francii za těch několik let stalo, lidem prostě došla trpělivost.

   • To zlé se snaží vláda řešit a proto lidé vyšli do ulic ?

   • Vzdy tam řádí akorát particka vytrzniku, mladych neděláků, co akorat nici majetek, domy, vylohy, auta. Zlískat je co si zaslouzi.

   • O tom silně pochybuji.

   • Stacilo se koukat na nekolikahodinove prime prenosy.

  • Protestovat muzes i bez rabovani, niceni soukromeho majetku.. a vytahovar husity v jakemkoliv kladnem svetle, to uz chce odvahu.

 8. Bary (neregistrovaný)

  Stávkovat můžou, ale nemusí nič majetek jak státní tak soukromý natož památky.
  I ti co tam stávkují mají auta a určitě nechcou aby jim je někdo zapálil.
  A škody zaplatí kdo ? stát z koho daních ?

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *