Domů » Bleskovky » Prolomí iOS 11 ledy? V App Store se objevil správce souborů přímo od Applu

Prolomí iOS 11 ledy? V App Store se objevil správce souborů přímo od Applu

Jen několik hodin před začátkem dnešní úvodní keynote vývojářské konference WWDC se v App Store objevila aplikace Files (správce souborů), kterou publikoval přímo samotný Apple. Je tedy docela možné, že nová verze systému iOS 11 uživatelům konečně nabídne přístup do souborového systému.

Určitě zde ale nečekejme takovou volnost, jako v případě Androidu, jelikož jablečný systém se soubory pracuje odlišně, než platforma od Googlu. Přesto bychom se skrze správce souborů mohli dočkat přístupu do složek s fotografiemi, videem, filmy, hudbou nebo například dokumenty, ale jasno v tom budeme mít až dnes večer po 19. hodině.

Správce souborů pro iOS 11 přímo od Applu

Zde naleznete původní odkaz na aplikaci, i když v tuto chvíli ji Apple odstranil; dostupná by pod odkazem znovu měla být po jejím oficiálním představení.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

19 komentářů

 1. Aha dohání to co má Android dávno, no lol.

  • Nelze si nevybavit např. stroje HTC, nemající v Stock ROM žádný File manager…:) Jen pro zajímavost.
   Faktem je, že to asi souvisí s uvolněním APFS v předešlé verzi iOS, což umožnilo nové věci v práci se soubory. Dosah nového file systému bude očividně větší, než se zprvu zdálo.

  • Docela by me zajimalo, jak souvisi pritomnost spravce souboru s filesystemem, ale chapu, APFS zni marketingove sexy a uz jsi ji tu dlouho nepouzil :)

  • Nikdo nic nedohání, prostě to tam asi chtějí dát teď a měli dobrý důvod, proč to tam nebylo předtím…
   Ale asi jsem pochopil, že kdykoliv někdo něco udělá až poté, co to ostatní mají, tak je to v diskusi lol. Případně kdyby to udělali v brzké době po ostatních, tak by to nebylo dohánění, ale hloupé kopírování, protože přeci Ti vývojáři vůbec neví, co dělají, jsou to úplní blbci:))

  • Ono je proste nezmysel, aby mali dve zariadenia rovnaku funkciu. To sa Martin P snazil povedat.

  • Ale vi to děláte to samé když druhý něco vydá hned je to dohánění nebo kopírování a když vám to vracíme hned jsme blbci.

  • Ja osobne nie. Okrem toho nevidim dovod, sa k podobnym ludom pridavat. Osobne verim, ze ako civilizacia raz dospeje do bodu, ked budu mat ludia pochopenie pre potreby inych a snazim sa ten proces urychlit :-)

 2. TAk revoluce v mobilním světě ? :P Todle má android již dávno :)

  • No počkej počkej. Multiwindows nebo jak tomu říkají umí Android od 7.0, který přišel na podzim 2016. A nechci se úplně sázet, zda je zde možné přetahovat obsah…. Takže jestli „dávno“, tak max 3/4 roku a reálně na více než dvou zařízeních možná tak od jara.
   Ty „dávno“…:/

   BTW: multiwindows uměl iOS podzim 2015, takže DÁVNO (tvá rétorika) před Androidem….

  • No, dávno to je, pokud tuhle ficuru někdo chtěl, mohl si koupit Samsung. V rámci Androidu to bylo možné. Ale chápu, že to bude zas tisíc pindu, jak Samsung není Android celkove a tak. Moje zařízení s Androidem to už roky má, takže ano, já naprosto po právu můžu říct, že Apple opět po letech něco objevil.

  • Ale tak to neuměl Android, ale nadstavba daného výrobce a ještě pro danou skupinu aplikací. To přeci nebudeme míchat dohromady s nativní funkcí sysému ne?
   Takže jsme opět u toho, že jeden výrobce vs tisíc a ten jeden prostě není inovativní, protože…? Furt dokola:/
   Dobře, tak ať NIKDO NIC NEPŘINÁŠÍ aby tady pár podivínů mělo spokojenost, že nikdo nikoho nenásleduje nebo se nepodobá:)

  • Menty: A umí tedy Android 7.x přetahovat obsah mezi aplikacemi v multiwindow nebo ne? Ať jsi aspoň trochu užitečný. Ať se aspoň dovíme, jak je iOS o neskutečnou jednu generaci OS pozadu.

  • Ale i uni musí uznat, že tam ty Files dost chyběly, 10 let.

  • Multiwindow uměl LG už od G2 takže smůla Uni.

  • Tak ještě dřív u Optimus G PRO Q Slide a NOTE2 Multi window

  • Uni: je to sice nativní ale musi to podporovat aplikace daneho vyvojare takže presouvat takto soubory pujde zatim jen v urcitych aplikacich kterych neni zatim moc..android to nabizel dávno a pokid ne slo to resit doinstalovanim vhodne aplikace…

  • Jj (neregistrovaný): Tak zova, Android má Multiwindow od podzimu 2016, ty dávno….

  • Android to tedy dávno podporoval. Je fuk jestli nativne ci ne. U Applu to nešlo, Droid to podporoval

  • saz (neregistrovaný): Ne, nepodporoval to Android, podporovala to nadstavba výrobce. To je jako by jsi tvrdil, že např. Android před eLkem uměl MultiSIM, ne neuměl. Museli to psát výrobci. Atd. atd.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).