Domů » Bleskovky » Prohlédněte si unikátní společné fotografie Steva Jobse a Larryho Page

Prohlédněte si unikátní společné fotografie Steva Jobse a Larryho Page

Před představením Androidu a prvního smartphonu na tomto systému (T-Mobile G1) měl bývalý šéf Applu Steve Jobs blízké vztahy se zakladateli Googlu Larrym Pagem a Sergeyem Brinem. Na internet nyní pronikly vzácné snímky, které o tom svědčí – zachycují Jobse, Page a bývalého šéfa Googlu Erica Schmidta v ústředí technologického obra.

Jobs Page photo 01
Na internetu se objevily unikátní společné fotografie Steva Jobse a Larryho Page přímo ze sídla Googlu (rok 2007)

Fotografie zveřejnil Jason Shellen, který na začátku nového tisíciletí pracoval na blogové platformě Googlu Blogger a později odpovídal za webovou RSS čtečku Google Reader. Snímky měl potají pořídit v srpnu roku 2007.

Jobs Page photo 02
Steve Jobs, Larry Page a Eric Schmidt společně u jednoho stolu (rok 2007)

Není bez zajímavosti, že když první investoři Googlu počátkem nového tisíciletí požádali Page a Brina, aby přivedli do firmy zkušenějšího šéfa, spoluzakladatelé zprvu uvažovali pouze o Jobsovi. To pochopitelně nebylo možné, takže se nakonec rozhodli pro Schmidta. Ten společnost řídil od roku 2001–2011. Page s Brinem se nicméně se v začátcích na Jobse obraceli pro rady.

NepřehlédněteSteve Jobs: osm faktů, o kterých jste možná nevěděli

Vztahy zhořkly po představení Androidu

Pro kontext – fotografie byly pořízeny dva měsíce poté, kdy byl na trh uveden první iPhone. V lednu téhož roku byl Schmidt přítomen u jeho odhalení, aby hovořil o aplikacích Google Maps a YouTube. Vztahy mezi vedením technologických gigantů se však dramaticky zhoršily poté, co Google v roce 2008 uvedl na scénu Android a první androidový smartphone T-Mobile G1.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry, tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).