Domů » Články » Profesionální diktafon, hrátky s fyzikou a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Profesionální diktafon, hrátky s fyzikou a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Ani tuto sobotu nebude chybět tradiční přehled aplikací a her, které si je možné dočasně stáhnout zcela zdarma. Všechny zde uvedené tituly jsou standardně zpoplatněny, avšak nyní jsou po omezenou dobu zdarma.

Doba dostupnosti bohužel není v naší moci, takže je možné, že akce brzy skončí. Proto v případě zájmu o nějakou položku se stažením zbytečně neváhejte! Instalace aplikace na iOS i Androidu přidá tuto položku do vaší knihovny, takže vám zůstane „zakoupená“ i po odinstalaci. Tímto způsobem si můžete opatřit nějakou hru či aplikaci „do zásoby“.

iOS

Bitcoin Convert

‎Bitcoin Convert
Cena: 49,00 Kč

Aplikace nazvaná Bitcoin Convert svým jménem trochy mystifikuje. Umí totiž o poznání více věcí, než pouze převádět kurz Bitcoinu. V první řadě je třeba říct, že jsou v rámci celé aplikace podporovány všechny největší kryptoměny. Nechybí tedy například Ethereum, Litecoin, Zcash či Monero.

U všech kryptoměn můžete sledovat jejich aktuální kurz, přičemž možné je samozřejmě i převádět konkrétní částky. Kromě současného kurzu máte přístup až k jednomu roku dat, která lze zobrazit například formou přehledného grafu. Snadno tak můžete odhadnout, jestli je současný pokles jen korekcí předchozího růstu, či se jedná o větší „problém“.

Abyste nemuseli vývoj kurzu neustále sledovat, můžete si nastavit automatické upozornění. Aplikace vám tak formou notifikace dá vědět, když sledovaná měna překročí nějakou hodnotu, či pod ní naopak klesne.

Velmi praktické je také portfolio, do nějž můžete zaznamenat všechny vaše měny. V reálném čase pak uvidíte souhrnnou aktuální hodnotu všech takto zaznamenaných měn.

Brushstroke

‎Brushstroke
Cena: 99,00 Kč+

Brushstroke je aplikace, která dokáže převádět vaše fotografie do formy maleb. Nejde však pouze o jednoduchý filtr – nad procesem máte velkou kontrolu.

Proces je zhruba následovný: z galerie vyberete nějakou fotografii, určíte základní styl malby a začnete přizpůsobovat jednotlivé parametry. Vybírat si můžete ze všemožných detailů, jako je třeba struktura podkladového plátna. Tvorba „obrazu“ tak bude chvíli trvat, ale výsledek bude skutečný originál.

Vývojáři aplikace spolupracují s Národní galerií v Londýně, takže máte záruku, že nejde o tuctovou čínskou aplikaci.

Tiny Defense 2

‎Tiny Defense 2
Cena: 79,00 Kč+

Tiny Defense 2 je pokračováním netradiční tower defense hry. Poměrně unikátní je zejména 2D orientace herního pole, v němž budete muset se svou armádou minirobotů odolávat nepřátelským vlnám.

Ve hře je celkem 40 typů minirobotů, kteří jsou vlastně náhradou za klasické věže známé z tohoto žánru her. Souboje budete svádět s neméně pestrou škálou nepřátel, z nichž každý má nějakou svou zákeřnou schopnost.

Pokud by vás omrzelo 100 levelů odehrávajících se v pěti různých prostředích, můžete sáhnout po dalších herních módech. Jde zejména o 20 rychlých miniher a nekonečný režim. V tom dříve či později nátlaku nepřátel podlehnete, vaším cílem bude tedy pouze vytrvat co nejdéle.

Archives

Šikovná aplikace s jednoduchým názvem Archives dokáže přesně to, co byste od ní čekali. Dokáže pracovat s archivy komprimovaných souborů, přičemž podporovány jsou skutečně téměř všechny formáty.

Kromě běžných formátů Zip, RAR, 7z a Tar můžete očekávat bezproblémovou kompatibilitu také s méně častými Gzip, Bzip2, ARC, ARJ a dalšími často již poněkud archaickými formáty. Tím však výčet funkcí nekončí! Aplikace totiž dokáže otvírat i obrazy disků typu ISO či MDF a soubory dokáže extrahovat dokonce i ze spustitelných EXE položek.

Drobným bonusem je pak schopnost „vytáhnout“ obrázky z PDF a SWF souborů.

 

Android

Red Ball Adventure 3D

Red Ball Adventure 3D
Cena: 24,99 Kč

Red Ball Adventure 3D je v podstatě klasická skákačka, avšak s tím rozdílem, že místo typického panáčka ovládáte červený míček. A ten respektuje zákony fyziky. Bude se tedy různě odrážet a kutálet, což vám na jednu stranu bude ztěžovat ovládání a na druhou vám to pomůže překonat složitější překážky.

Cílem je jednoduše projít levelem a posbírat všechny bonusové hvězdičky. V tom vám však kromě stále se zvyšující náročnosti trati budou bránit nejrůznější potvory.

Hraní vám zpříjemní i netradiční grafika kombinující trojrozměrné objekty s komiksově plochým okolím. Těšit se můžete i na různé speciální efekty, jako je třeba obrácená gravitace. V některých částech mapy fyzikální zákony fungují trochu jinak, než byste čekali, takže se připravte na to, že dokončení nebude žádná procházka růžovým sadem.

Voice Recorder Pro

Voice Recorder Pro
Cena: 49,99 Kč

Jak se dá z názvu aplikace odvodit, tato položka představuje jakýsi diktafon. Oproti běžným nahrávacím aplikacím často vestavěným do systému však nabídne o poznání více funkcí a konfigurace.

Maximální doba záznamu je omezena pouze kapacitou vašeho úložiště a nahrávání funguje i při vypnuté obrazovce. Záznam může být ukládán do formátu MP3 či OGG, takže můžete zvolit ten, který vašim potřebám vyhovuje lépe. V případě formátu MP3 můžete dokonce manuálně konfigurovat i vzorkovací frekvenci.

Zaznamenané zvukové stopy lze samozřejmě přímo v aplikaci přehrávat, sdílet a libovolně pojmenovávat. Nastavit lze dokonce i jakási šablona výchozího názvu, což oceníte při nahrávání většího množství souborů z jedné události.

Součástí aplikace je i jednoduchý editor, v němž můžete spojovat záznamy, vystřihovat jejich části a duplikovat je. V tomto režimu máte k dispozici i vizualizaci zvukové křivky.

Cubes

Cubes
Cena: 119,99 Kč

Cubes je skvělá logická oddechovka s kostičkami v hlavních rolích. Váš cíl bude v každém kole stejný – sestavit z dostupných kostek naznačený obrázek. Tyto pixelartové obrazce jsou samozřejmě čím dál tím náročnější, což zvyšuje obtížnost celé hry.

V každém levelu obdržíte určitý počet kostiček v náhodném uskupení. To samozřejmě vůbec neodpovídá požadovanému obrazci a vy tak budete muset kostičky přeskupit. Chyták je v tom, že kostky fungují jako „jeden muž“. Pokud posunete prstem doprava, přetočí se tímto směrem všechny kostky na hracím plánu.

Abyste je dokázali přetvořit ve správný obrazec, musíte využívat statických překážek. O ně lze část vašich kostiček zablokovat, což vám umožní zachovat jejich pozici při otáčení těch ostatních.

Ačkoliv to tak na první pohled možná nevypadá, popisovaný mechanismus není vůbec jednoduchý. Vyžaduje dobrou prostorovou představivost a schopnost přemýšlet několik kroků dopředu.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).