Produkci iPhone X nebrzdí dodávky displejů, hlavním viníkem je jiná klíčová součástka

iPhone X bude nedostatkové zboží a Apple možná před letošními Vánoci nestihne pokrýt veškerou poptávku. Dosud se spekulovalo, že na vině jsou zpožděné dodávky OLED panelů od Samsungu, deník Wall Street Journal a uznávaný analytik Ming-Chi Kuo nyní nezávisle na sobě ukazují prst na jiného viníka.

Tím má být TrueDepth kamerka umístněná v horním výřezu displeje sloužící k autentizaci uživatele. Podle Wall Street Journal mají její výrobu zdržovat klíčové komponenty nazvané Romeo a Julie; potíže jsou zejména s mužským hrdinou Shakespearovy hry. Kvůli jeho omezené produkci je Apple údajně schopen vyrábět pouze 10 tisíc iPhonů X denně, zatímco předobjednávky budou patrně v milionech; analytik Ming-Chi Kuo odhaduje 40 – 50 milionů kusů.

Bohužel čekání na iPhone X brzdí celkové prodeje nových iPhonů, osmičkové modely údajně v prvním týdnu zaznamenaly pouze poloviční prodeje ve srovnání s jejich předchůdci. iPhone X má být právě tím zařízením, které prodeje dorovná, bohužel zatím není jisté, kdy a jakém počtu dorazí. Pokud se však bude prodávat stejně dobře, jako iPhone 8 a 8 Plus, může se Apple před Vánoci těšit na zajímavá prodejní čísla a hlavně výrazně vyšší průměrnou cenu jednoho prodaného zařízení.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku