Domů » Bleskovky » Produkci iPhone X nebrzdí dodávky displejů, hlavním viníkem je jiná klíčová součástka

Produkci iPhone X nebrzdí dodávky displejů, hlavním viníkem je jiná klíčová součástka

iPhone X bude nedostatkové zboží a Apple možná před letošními Vánoci nestihne pokrýt veškerou poptávku. Dosud se spekulovalo, že na vině jsou zpožděné dodávky OLED panelů od Samsungu, deník Wall Street Journal a uznávaný analytik Ming-Chi Kuo nyní nezávisle na sobě ukazují prst na jiného viníka.

Tím má být TrueDepth kamerka umístněná v horním výřezu displeje sloužící k autentizaci uživatele. Podle Wall Street Journal mají její výrobu zdržovat klíčové komponenty nazvané Romeo a Julie; potíže jsou zejména s mužským hrdinou Shakespearovy hry. Kvůli jeho omezené produkci je Apple údajně schopen vyrábět pouze 10 tisíc iPhonů X denně, zatímco předobjednávky budou patrně v milionech; analytik Ming-Chi Kuo odhaduje 40 – 50 milionů kusů.

Bohužel čekání na iPhone X brzdí celkové prodeje nových iPhonů, osmičkové modely údajně v prvním týdnu zaznamenaly pouze poloviční prodeje ve srovnání s jejich předchůdci. iPhone X má být právě tím zařízením, které prodeje dorovná, bohužel zatím není jisté, kdy a jakém počtu dorazí. Pokud se však bude prodávat stejně dobře, jako iPhone 8 a 8 Plus, může se Apple před Vánoci těšit na zajímavá prodejní čísla a hlavně výrazně vyšší průměrnou cenu jednoho prodaného zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. To byla ale vaše doměnka že za to může dodávka displejů, jenže je to opak.

 2. Vyrobit jich zvládne 10 tks/d, předobjednávky budou v miliónech (40-50 miliónů), ale za jakou časovou jednotku? Taky denně? Nebo do konce roku? Nebo do konce existence firmy?

 3. Je vidět, že FaceID je jen provizorium, a Apple je tam dal na poslední chvíli. Testování na lidech. iPhone X 2018 už to snad opraví a zase vrátí TouchID. A Samsung mezitím bude mít čtvrtou verzi „edge“ displeje a velký náskok :)

  • Aky velky naskok a v com ? Brepto

  • V tom, že současný S8+ / Note 8 model je třetí revize „edge“ displeje. Apple má první, a to 2/3 komponent musel koupit u Samsungu. Samsung aspoň není tak hloupý, že by nechal jeho verzi FaceID a IrisID jako jedinou. TouchID zachoval (byť na nepříliš dobrém místě vzadu).

   iPhone X je takový polotovar, 2018 verze bude snad se Samsungem lépe srovnatelná.

  • Rsde Hulán: To jsou ale příšerné plky co?:) Copak Samsung nemá na trhu „první“ revizi Force Touch, Dual Camera, Iris? Takže pěkný náskok Apple co? :D:D:D

  • No ked Hulan predpoveda nejakej znacke velku buducnost, zvycajne to s nou ide z kopca :D

   Ale takto jednoduche uvazovanie by som u neho skutocne necakal :)

  • Na to, ze FaceID je jen provizorium na posledni chvili, tak Apple kvuli nemu pretahl lidi z vyvoje Kinectu, pridal koprocesor do SoC a podporu do OS.

  • Zatím Samsungu moc ten náskok platný není… Aspoň co se týká prodejů, jinak to fandy asi na srdci hřát může…

  • Najděte si na Google historii Radka Hulána. Zařazen do encyklopedie idiotů atd. :-) Potom všechno tak nějak dává smysl :-).

 4. No to je opruz já se snad toho X do vánoc nedočkám.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).