Produkce iPhonů v ohrožení? Foxconn musel kvůli covidu zavřít továrny

iphone apps aplikace william hook unsplash

Pandemie nemoci COVID-19 opět nabírá na síle, zvýšený nárůst nakažených opět evidují i v Číně. Novou vlnu nemocných eviduje i město Šen-čen, které muselo přistoupit k uplatnění některých omezení. Ta se dotkla i společností Foxconn a Unimicron, které musely pozastavit provoz v některých svých továrnách.

Foxconn prý má záložní plán

Kvůli nárůstu nakažených musí všech 17 milionů obyvatel Šen-čenu podstoupit PCR testy a pokud možno se izolovat. Do 20. března ve městě nebude fungovat veřejná doprava a uzavřena bude drtivá většina podniků – fungovat budou pouze trhy, obchody, lékárny a nemocnice.

coronavirus maska covid
Ilustrační obrázek, autor obrázku: Tumisu/Pixabay

Uzavírka se týká i továren společnosti Foxconn, ve kterých se mimo jiné vyrábí i spousta produktů značky Apple. Šen-čen je po Čeng-čou druhým největším výrobním centrem Foxconnu, ovšem firma tvrdí, že je na výpadky ve výrobě připravena a má připravené záložní plány. Pokud jsou tyto informace pravdivé, neměla by být výroba nových iPhonů ohrožena.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku