Domů » Bleskovky » Produkce čipů A15 pro iPhone 13 začne dříve, než jsme čekali

Produkce čipů A15 pro iPhone 13 začne dříve, než jsme čekali

S novým iPhonem jde ruku v ruce také nový procesor, tentokrát s očekávaným označením A15. Jako vždy bude lepší, rychlejší a úspornější a zaslouží si minimálně deset bodů z deseti. O chystané produkci čipů v továrnách TSMC jsme již psali, nicméně podle informací serveru DigiTimes se zdá, že výroba procesorů pro iPhone 13 se o něco málo urychlí.

iPhone 13 notch
Odhadovaná podoba iPhonu 13

Nový procesor A15 bude založen na 5nm výrobním procesu, což je stejná technologie jako u současného čipu A14 Bionic. Kvůli současné pandemii byl iPhone 12 představen až v říjnu 2020, tedy o měsíc později, než je u Applu zvykem. Apple si tímto krokem pravděpodobně chce napravit reputaci a iPhone 13 představit v září, tak jako to dělal doposud.

Nepřehlédněte – Recenze iPhone 12: nejvýhodnější z celého kvarteta

Největší novinkou iPhonu 13 má kromě procesoru být 120Hz displej, čímž by se Apple konečně zařadil po bok svých konkurentů, pro které není vyšší obnovovací frekvence sprosté slovo. Jestli se tato spekulace potvrdí, či jestli Apple přidá také čtečku otisků prstů v displeji a menší výřez pro Face ID, na to si budeme muset počkat do září.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).