iPhone 13: uznávaný analytik prozrazuje detaily o fotoaparátech

iphone 12 uvodni

Fanouškům značky Apple a technologií obecně asi není potřeba detailně představovat analytika Ming-Chi Kua. Ten přináší novinky ohledně chystaných iPhonů jak na běžícím páse, což nenechává moc prostoru pro fantazii. Tentokrát poodhaluje další střípek týkající se fotoaparátů, konkrétně toho hlavního a širokoúhlého.

Kuo tvrdí, že Apple v případě hlavního fotoaparátu v iPhonu 13 mini, iPhonu 13 a iPhonu 13 Pro nesáhne prakticky k žádné změně. V chystaných jablečných smartphonech máme očekávat 7P snímač se světelností f/1.6. Jediná změna se odehraje u iPhonu 13 Pro Max, kde se světelnost mírně posune na f/1.5, což je vcelku zanedbatelný detail.

Nepřehlédněte – Letošní WWDC potrvá 5 dní. Kdy Apple představí iOS 15?

To ale není všechno. Kuo si přisadil s širokoúhlým fotoaparátem. Ten má taktéž prodělat změnu ve světelnosti, přičemž čočka se má dočkat světelnosti f/1.8. Oproti současné f/2.4 se jedná o znatelný posun kupředu. Jestli se Ming-Chi Kuo neplete se dozvíme už na podzim, kdy se odehraje tradiční tisková konference Applu s představením nových iPhonů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku