Apple chystá výměnu displejů. Dočkáme se OLED i mini LED technologií

ipad pro recenze

Kalifornská společnost Apple pro příští roky chystá obměnu technologie displejů ve svých zařízeních, alespoň podle tvrzení známého analytika Ming-Chi Kua. Nově bude Apple využívat dvě technologie – OLED a mini LED, přičemž s OLED displeji už nějaké zkušeností má. Displeje typu OLED má firma z Cupertina v plánu využívat pro svá levnější zařízení, zatímco dražší technologii mini LED bude používat u těch prémiových se zaměřením na produktivitu.

Technologie mini LED je dražší na výrobu a má skoro stejné vlastnosti jako OLED panely, včetně dobrého podání černé. Pro nasazení mini LED do prémiového segmentu také hovoří jeden podstatný fakt – na rozdíl od OLED netrpí na vypalování.

Nepřehlédněte – Recenze iPad Pro 2020: skvělý tablet s nevyužitým potenciálem

Od příštího roku budeme pravděpodobně potkávat OLED displeje v iPadu Air a klasickém iPadu, zatímco mini LED bude nasazeno do MacBooku Air, MacBooku Pro a iPadu Pro. Posledních dvou zařízení bychom se mohli dočkat o něco dříve, konkrétně s MacBookem Pro se počítá někdy později v letošním roce, zatímco s iPadem Pro už v dubnu. V jeho případě ale mini LED bude vyhrazen pouze pro větší 12,9″ displej.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku