Domů » Bleskovky » Apple chystá produkci 4nm čipů. Zamíří letos do nových iPhonů?

Apple chystá produkci 4nm čipů. Zamíří letos do nových iPhonů?

Kalifornský gigant Apple se poslední roky zaměřoval na navrhování nových typů procesoru. V iPhonu jsou čipy Bionic už nějaký ten pátek, ale do počítačů se procesory M1 podívaly až nedávno. Všechny čipy z pera Applu mají jednu věc společnou – jsou vyrobeny 5nm technologií. To ale firmě z Cupertina evidentně nestačí a do budoucna chystá procesory vyráběné 4nm technologií.

procesor 4nm Macrumors
Kdy se dočkáme iPhonu s 4nm čipem?

Podle informací DigiTimes zadal Apple výrobu firmě TSMC. Zakázka se prozatím týká jen procesorů A15 pro chystané iPhony 13 a budoucí počítače Mac, nicméně zpráva mluví o ambicích Applu vytvořit 4nm čipy v blízké budoucnosti. TSMC přesunulo objem výroby ze začátku roku 2022 na letošní 4. kvartál 2021, což by mohlo naznačovat, že si připravuje kapacity právě pro 4nm procesory.

Nepřehlédněte – Trh s mobilními procesory má nečekaného lídra. Samsung a Apple se dělí až o třetí místo

Menší výrobní technologie u procesorů zajišťuje lepši efektivitu a nižší spotřebu. Apple počítá s nasazením 4nm čipů v budoucích MacBoocích a iPhonech, nicméně do letošní produkce se žádný z procesorů vyrobených touto technologií pravděpodobně nedostane.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

7 komentářů

  1. Tak to je nářez

  2. Jasný tahoun trhu bez konkurence. Ostatni jen koukaji.

    • Výjimečně s tebou musím souhlasit, kamaráde.

    • Musia sa hybat, kedze tento rok uz naozaj vyrazne zaostavali nie len za SG ale aj kirinom a exynosom.. Telefony zalagovane kamuflovane animaciami, mozno aspon v jednej oblasti nebudu zaostavat.

    • Prosimtě puberťáku, klid zas :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).