Domů » Bleskovky » Prodeje smartphonů ve třetím čtvrtletí: Apple ustál tlak Huawei, Xiaomi letí vzhůru

Prodeje smartphonů ve třetím čtvrtletí: Apple ustál tlak Huawei, Xiaomi letí vzhůru

Většina výrobců smartphonů již zveřejnila své finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku a tak se můžeme podívat na statistiky prodejů jejich zařízení. Souhrnnou analýzu zveřejnila v minulém týdnu společnost StrategyAnalytics.

Podle StrategyAnalytics trh se smartphony globálně rostl o 4,9 procent; ve třetím čtvrtletí se prodalo celkem 393,1 milionů smartphonů. Nejvíce jich prodal Samsung, konkrétně 83,4 milionů, což znamená téměř 10% meziroční vzestup. Mírně rostl i druhý Apple, který v minulém kvartále prodal 46,7 milionů iPhonů. Další místa patří firmám Huawei a Oppo s 31,4, resp. 27,7 miliony prodaných smartphonů. Apple si tak zatím druhé místo před Huawei úspěšně brání, zato čínská firma si musí hlídat pozici za sebou, neboť Oppo se nebezpečně blíží.

Dodávky smartphonů (miliony kusů) Q3 ’16 Q3 ’17
Samsung 75.3 83.4
Apple 45.5 46.7
Huawei 33.6 39.1
OPPO 21.6 31.4
Xiaomi 14.5 27.7
Ostatní 184.4 164.8
Celkem 374.9 393.1

Pátou příčku obsadila firma Xiaomi, která meziročně téměř zdvojnásobila prodeje svých smartphonů – zatímco loni ve třetím čtvrtletí prodala 14,5 milionů kusů, letos to bylo 27,7 milionů. Společnost Xiaomi v září i říjnu dokázala prodat více než 10 milionů telefonů, celkově letos prodala více než 70 milionů telefonů, čímž překonala své celoroční maximum z roku 2015. Na konci roku tak bude čínský drak slavit nový rekord, který bude chtít v příštím roce posunout ještě dále, a to až na metu 100 milionů prodaných smartphonů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Marek Studnicka

    Přeji Všem-Samsungu,Xiaomi,Huawei-Proč?To co se snaží nabízet Předraženej Apple -to nabidnou ostatní-Ve stejné kvalitě a za Přijatelné ceny je to tak.Jen s prominutím Debil Dá za Telefon Přes 30 000?Normální uživatel Ne a ProtožeNormální uživatel Jsem-Považuji 30 000 Za Naprostý nesmysl-Pokud Nejsem Sebestředný-bezobjektivní a slepě Klanějící se Iovčáček,co stojí 24 Hodin před Obchodem a zoufale řvu-hci Nový IPhone X-protože bez Něj nemohu žít,dýchat a je to jediný smysl mého života a existence

  2. Marek Studnicka

    Přeji Samsungu,Huawei,Xiaomi-Všem-kdo na rozdíl od Apple nabízí kvalitní služby-ale ne za Nehorázné Ceny-Ve stylu Iphone X za 30 000-za Všechno si připlat-Na rozdíl od předraženého Applu nabízejí ostatní výrobci stejně kvalitní služby a za méně peněz.To jenom sekta IPhone Ovcí bude Vykládat,že Jen Iphone je Jiná liga-Není!!!!Je to stejný Přístroj jako ostatní a Jen tyto Ovce Jsou schopné stát před obchodem celou noc a plakat-Po Novém IPhone-protože to bez něj v životě Dál Nejde a je to jediný smysl jejich života-Na rozdíl od nich si jdu koupit telefon do obchodu kdy chci a jak chci a Nemusím celou noc brečet před obchodem a To že Všichni Výrobci ůspěšně Navyšují Své prodeje,svědčí o tom,že umí za oproti Applu nabídnout srovnatelnou i Někdy lepší Kvalitu,než Nafoukanej a předraženej Apple-Viz Stupidní Výrok Cooka-nepijte Kávu-Ušetříte na IPhone-tohle může vyslovit jen blázen

    • A tebe z toho preskocilo ci co? Ved si ho teda nekup. Nemam zaujem, nekupim, neriesim.

  3. Je zbytečný se čertit nad nějakým iphonem . Nejlepší telefon za poslední dobu jsem měl Blackberry porsche design P9983. Od té doby mám nyní Huawei P10 a čekám na PD Mate 10 Pro. Jsem bohužel stará škola a produktivita u mě hraje velmi významnou roli….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).