Domů » Bleskovky » Prodeje iPhonů se nezvedají, situace se nezlepší ani příští rok

Prodeje iPhonů se nezvedají, situace se nezlepší ani příští rok

Nákupní sezóna je na svém vrcholu a jedním z nejčastějších vánočních dárků se jako vždy stanou smartphony, včetně těch s nakousnutým jablkem na zádech. Bohužel se zdá, že letos se jich neprodá tolik jako v loňském roce.

iPhony se budou prodávat méně a méně

Letošní generace se podle analýz prodává hůř, než se očekávalo. Známý informátor a analytik Ming-Chi Kuo odhaduje, že se v aktuálním čtvrtletí prodá 69,5 milionů iPhonů, loni v tomto období to přitom bylo 77,3 milionů. Za celý letošní rok se má celkem prodat 210 milionů kusů, v příští roce by toto číslo mohlo spadnout na 188 – 194 milionů.

Nic na tom nezmění ani nejlevnější letošní model iPhone XR, kterému Ming-Chi Kuo předvídal zářnou budoucnost, nyní však upravuje svoje odhady. V prvním kvartále příštího roku se ho má prodat 15 – 20 milionů, tedy o pět milionů méně, než byl původní odhad. Kuo tvrdí, že za první čtvrtletí Apple prodá 38 – 42 milionů iPhonů, což je o 20 procent méně než letos.

Recenze iPhone Xr: vstupenka do zlaté klece Applu

Hodnota Apple na burze klesá

Bohužel pravdu se dozvíme pouze zprostředkovaně, neboť Apple již nebude při oznamování finančních výsledků počty prodaných kusů zveřejňovat. Na informace o slabších prodejích iPhonů reaguje i Wall Street, cena akcií Apple se propadla a tržní hodnota společnosti je nižší, než byla loni touto dobou. Na burze má Apple v posledních týdnech nižší hodnotu než Microsoft, dokonce jej začíná předbíhat Amazon. Příští finanční výsledky Apple budou velmi zajímavé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. kterému Ming-Chi Kuo předvídal zářnou budoucnost, nyní však upravuje svoje odhady

  Presne tak, zase jen odhady, hlavne ze ten bulvarni nadpis..

 2. Nj, teď je spíše perioda Maců a Watch.

 3. tomblesk (neregistrovaný)

  Dříve nebo později se to dalo čekat. I blbost lidí, jako ostatně cokoliv jiného, ochabuje ….Ti, co nakoupili dosud, pomohli jen k nabobtnání nenasytného. Jen se můžeme dohadovat, co dál. Apple totiž nic nemá. A kde nic není, ani smrt nebere – nemá totiž co. Smutný, ale spravedlivý a tvrdý dopad. Poučením by mohlo být, jak rozfrcali zisky a na co …. vývoj ? A výsledek = velká 0. Tak to je. Nejsou první a žel ani poslední. Holt CocaCola to není, i když telefonovat se bude ještě dlouho. S iPhony asi ano, ale ne už tolik. Jo, tak končí, když někdo jde oklikou na monopol … Konektory počínaje. Nelituji, nenaletěl jsem a ty prachy vynaložit za hračku, to už chce až ztrátu úsudku /či kognitivní funkce mozku, což koupě applu vyžaduje/…TZ

  • Tomeblesku, tvůj příspěvek je jenom o fous intelektuálně nesmělejší nez tvůj nick. Taková kupa nesmyslů a náhodně poskládaných slov pohromadě – to nevymyslíš.

 4. Ajaj, to brzo vyhasnou i jablecnaci PetrCBR, Lukass71, Uni, JP23, to bude pro ně bolestná křeč..

 5. Filip (neregistrovaný)

  To je ale hejtersky nadpis, chtel bych aby moje firma se tak nezvedala:) A ani neni treba nic zvedat, i pri aktualni vysi prodeju budou zisky rekordni, prumerni cena prodaneho iphonu se zveda, a to je nejdulezitejsi.

 6. A (neregistrovaný)

  Tak nám Apple opět krachuje… Jako každej rok už asi 10 let vkuse.

 7. imperator

  O 20% menej – lenže priemerná cena rapídne vzrástla

  • Jak víš, že vzrostla, když to teprve bude?

  • Neviem co sa cudujes pri tych cenach co apple za posledne dva roky pyta za tie telefony. Co si si myslel, ze priemerna cena klesne?

   • To záleží na skladbě prodaných modelů a kapacit. Ptám se, jak toto imperator ví dopředu.

   • Uni registrovany neregistrovany: Slintáš u elektra každý den, týden, měsíc, rok, takže už by sis obrázek o cenách mohl udělat, pokud jsi se ve škole kdysi naučil počítat a z matematiky jsi neměl jednu velkou kouli.

   • htcjirka: J, je tam iPhone z 13,5k i za 40k. Stále stejná otázka, na základě čeho imperator ví, za jaký průměr ceny se iPhone bude prodávat v dalším kvartále?

   • Takže? Vrátíš se do školy? Nebo jsi chodil do zvláštní? Nebo si se na školu vyfláknul a nezbývá ti než se pást na internetu? Čtení ti dělá zjevně ještě větší problém než počty.

   • imperator

    Uni : Aha ták, chápem čo si myslel – že článok je čo bude – ale je to analýza, rovnako ako tá že sa tento kvartál tie nové iphony nepredávajú tak dobre – a keďže oficiálne čísla už nikdy nebudeme mať – tak som tým chcel povedať – že namiesto nových iphonov niekto siahol po starších alebo iných – a tí ktorí si kúpili nové – cenou dohnali ten prepad – resp je to možné – takže sa kľudne môže stať (napr ak by sa predali dosť xs max 256GB) že aj napriek „väčšiemu“ prepadu – apple vykáže vyšší zisk. Otázne je či to je, alebo nie je na škodu. Podnikať sa dá aj tak že predáš iba jednu vec za 60 mld ?

 8. Martin (neregistrovaný)

  Jen tak dál.

 9. Radius (neregistrovaný)

  Je to poprvé a snad naposled, co dám Unimu zapravdu, je to jen odhad, dá se tomu věřit? Sony taky končí už několit let a furt nic ? Apple nepřeji a nic od nic nechci, ale uvidíme.

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *