Domů » Bleskovky » Prodeje iPhonů se nezvedají, situace se nezlepší ani příští rok

Prodeje iPhonů se nezvedají, situace se nezlepší ani příští rok

Nákupní sezóna je na svém vrcholu a jedním z nejčastějších vánočních dárků se jako vždy stanou smartphony, včetně těch s nakousnutým jablkem na zádech. Bohužel se zdá, že letos se jich neprodá tolik jako v loňském roce.

iPhony se budou prodávat méně a méně

Letošní generace se podle analýz prodává hůř, než se očekávalo. Známý informátor a analytik Ming-Chi Kuo odhaduje, že se v aktuálním čtvrtletí prodá 69,5 milionů iPhonů, loni v tomto období to přitom bylo 77,3 milionů. Za celý letošní rok se má celkem prodat 210 milionů kusů, v příští roce by toto číslo mohlo spadnout na 188 – 194 milionů.

Nic na tom nezmění ani nejlevnější letošní model iPhone XR, kterému Ming-Chi Kuo předvídal zářnou budoucnost, nyní však upravuje svoje odhady. V prvním kvartále příštího roku se ho má prodat 15 – 20 milionů, tedy o pět milionů méně, než byl původní odhad. Kuo tvrdí, že za první čtvrtletí Apple prodá 38 – 42 milionů iPhonů, což je o 20 procent méně než letos.

Recenze iPhone Xr: vstupenka do zlaté klece Applu

Hodnota Apple na burze klesá

Bohužel pravdu se dozvíme pouze zprostředkovaně, neboť Apple již nebude při oznamování finančních výsledků počty prodaných kusů zveřejňovat. Na informace o slabších prodejích iPhonů reaguje i Wall Street, cena akcií Apple se propadla a tržní hodnota společnosti je nižší, než byla loni touto dobou. Na burze má Apple v posledních týdnech nižší hodnotu než Microsoft, dokonce jej začíná předbíhat Amazon. Příští finanční výsledky Apple budou velmi zajímavé.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments