Problémový Android 12. Po Samsungu stahuje aktualizaci i OnePlus

OnePlus 9 Pro recenze

V minulém týdnu došlo k uvolnění Androidu 12 na smartphony OnePlus 9 a 9 Pro, ovšem jak se zdá, jejich výrobce softwarovou aktualizaci uspěchal. Přestože byla verze označena za stabilní, zkušenosti uživatelů i technologických redakcí hovoří jinak.

OnePlus stahuje aktualizaci na Android 12

Nespokojení uživatelé se dělí na dva tábory – první skupina si stěžuje na designovou proměnu, která vychází z prostředí ColorOS ze smartphonů Oppo, druhou skupinu trápí chyby v chování systému a jeho aplikací. Kvůli špatné uživatelské odezvě firma distribuci aktualizace pozastavila a znovu ji spustí až po odstranění chyb. Návrat oblíbeného prostředí OxygenOS vzhledem k postupnému slučování značek OnePlus a Oppo očekávat příliš nelze; zde si budeme muset zvykat na vzhled ColorOS.

OnePlus není jedinou firmou, která má se zaváděním Androidu 12 potíže, v minulém týdnu pozastavila aktualizaci smartphonů Galaxy Z Fold 3 a Flip 3 společnost Samsung. V jejím případě mohlo při aktualizaci dojít dokonce k znefunkčnení telefonu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku