Problémová aktualizace iOS 15.4? Uživatelé si stěžují na horší výdrž – SMARTmania.cz

Problémová aktualizace iOS 15.4? Uživatelé si stěžují na horší výdrž

iphone 13 Pro Max 2

Minulý týden vypustil Apple několik aktualizací svých operačních systémů, konkrétně iOS 15.4, iPadOS 15.4, macOS Monterey 12.3, tvOS 15.4 a HomePod Software 15.4. Nejvýznamnější z nich je aktualizace pro chytré telefony, která přináší možnost odemykat iPhone pomocí Face ID i v případě, že máte na obličeji nasazenou roušku či respirátor. Tato funkcionalita je nicméně k dispozici pouze pro iPhony 13 a předchozí generaci iPhonů 12.

Aktualizace se nicméně neobešla bez jednoho přešlapu. Někteří uživatelé po její instalaci hlásí kratší výdrž baterie než doposud. Konkrétně se objevují například informace, že iPhone 13 Pro Max vydrží nabitý okolo půl dne či že starší iPhone 11 ztratil 80 % energie během jediného dne i přesto, že jej uživatel aktivně používal pouze dvě hodiny.

Apple iPhone 13 006
Po aktualizaci na iOS 15.4 hlásí někteří uživatelé problémy s baterií

I když se aktualizace iOS 15.4 může zdát jako jedna z těch menších, opravuje celkem 39 různých problémů. Která konkrétní změna stojí za zvýšenou spotřebou u některých telefonů, to zůstává otázkou. Podle některých Apple využívá 120Hz obnovovací frekvenci častěji, což ale nevysvětluje problémy u modelů, které nemají ProMotion displej.

Apple již pravděpodobně pracuje na opravě a snad se jí brzy dočkáme. Obdobné potíže po aktualizacích každopádně nejsou ničím neobvyklým a příležitostně se stávají. Vyprávět by o tom mohli uživatelé počítačového operačního systému Windows 10, kteří po předloňské aktualizaci dokonce přišli o cenná data.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku