Sledujte nás na YouTube

Pro náročné: V ČR se začíná prodávat 360stupňová kamera 360fly 4K

Na českém trhu se nově začala prodávat 360° outdoorová kamera 360fly 4K, která je díky své výbavě a ceně určena především pro náročné uživatele. Jak už název produktu napovídá, obraz zaznamenává maximálně v Ultra HD rozlišení (2880 x 2880 pixelů); navíd odolá prachu i vodě až do hloubky 10 m, poradí si s teplotami od -20 do +40 C°, a ustojí dokonce i pád z výšky 1,5 m. Samotné ovládání probíhá skrze aplikaci pro Android či iOS.

360fly Lifestyle Sunny Garcia Surfboard 3

V pogumovaném těle 360fly 4K měřícím v průměru 6,1 cm a vážícím 172 gramů se ukrývá samotná optika a baterie. Snímání obrazu v celku zajišťuje jediná čočka se světelností F/2.5 v rozsahu 360° na 240°. Videa se ukládají do vnitřní 64GB paměti, která spolu s baterií slibuje maximálně 1,5 hodiny záznamu. Kamerka se pyšní digitální stabilizací obrazu, samoostřením na akční body, integrovaným akcelerometrem a gyroskopem, GPS nebo výškoměrem.

4K_360fly HD Camera-FRONT

Ovládání kamery obstarává barevně podsvícené OnePush tlačítko a aplikace v telefonu nebo počítači. S telefonem kamerka komunikuje skrze WiFi či Bluetooth a skrze ni ji lze ovládat a záznam sledovat v reálném čase. Před sdílením na sociální sítě lze natočená videa upravit přímo v kameře, nechybí například možnost zpomalení nebo zrychlení videa, stříhání a přidání hudebního pozadí. Záznam není nutné ukládat pouze do paměti přístroje, 360fly 4K totiž nabízí možnost videa živě streamovat přes aplikaci Livit nebo Facebook.

Kamera 360fly 4K umí natáčet nejen v 360° módu, ale dá se používat i jako standardní kamera nebo fotoaparát ve formátu 16:9, a lze ji bez problémů upevnit na veškeré úchyty a příslušenství outdoorových kamer ostatních značek. Pokud vám tohle příslušenství padlo do oka, připravte se na pořádný průvan v peněžence, výrobce si za ni na českém trhu účtuje částku 18 999 Kč včetně DPH, což rozhodně není málo.

Michal Javůrek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *