Domů » Bleskovky » Pro náročné: V ČR se začíná prodávat 360stupňová kamera 360fly 4K

Pro náročné: V ČR se začíná prodávat 360stupňová kamera 360fly 4K

Na českém trhu se nově začala prodávat 360° outdoorová kamera 360fly 4K, která je díky své výbavě a ceně určena především pro náročné uživatele. Jak už název produktu napovídá, obraz zaznamenává maximálně v Ultra HD rozlišení (2880 x 2880 pixelů); navíd odolá prachu i vodě až do hloubky 10 m, poradí si s teplotami od -20 do +40 C°, a ustojí dokonce i pád z výšky 1,5 m. Samotné ovládání probíhá skrze aplikaci pro Android či iOS.

360fly Lifestyle Sunny Garcia Surfboard 3

V pogumovaném těle 360fly 4K měřícím v průměru 6,1 cm a vážícím 172 gramů se ukrývá samotná optika a baterie. Snímání obrazu v celku zajišťuje jediná čočka se světelností F/2.5 v rozsahu 360° na 240°. Videa se ukládají do vnitřní 64GB paměti, která spolu s baterií slibuje maximálně 1,5 hodiny záznamu. Kamerka se pyšní digitální stabilizací obrazu, samoostřením na akční body, integrovaným akcelerometrem a gyroskopem, GPS nebo výškoměrem.

4K_360fly HD Camera-FRONT

Ovládání kamery obstarává barevně podsvícené OnePush tlačítko a aplikace v telefonu nebo počítači. S telefonem kamerka komunikuje skrze WiFi či Bluetooth a skrze ni ji lze ovládat a záznam sledovat v reálném čase. Před sdílením na sociální sítě lze natočená videa upravit přímo v kameře, nechybí například možnost zpomalení nebo zrychlení videa, stříhání a přidání hudebního pozadí. Záznam není nutné ukládat pouze do paměti přístroje, 360fly 4K totiž nabízí možnost videa živě streamovat přes aplikaci Livit nebo Facebook.

360fly: See What You've Been Missing

Kamera 360fly 4K umí natáčet nejen v 360° módu, ale dá se používat i jako standardní kamera nebo fotoaparát ve formátu 16:9, a lze ji bez problémů upevnit na veškeré úchyty a příslušenství outdoorových kamer ostatních značek. Pokud vám tohle příslušenství padlo do oka, připravte se na pořádný průvan v peněžence, výrobce si za ni na českém trhu účtuje částku 18 999 Kč včetně DPH, což rozhodně není málo.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).