Domů » Bleskovky » Příští vlajkové Xiaomi nabídne nesmyslně vysoké rozlišení hlavního fotoaparátu

Příští vlajkové Xiaomi nabídne nesmyslně vysoké rozlišení hlavního fotoaparátu

Samsung v minulém týdnu odhalil fotočip ISOCELL HP1 s vysokým rozlišením 200 megapixelů, s jeho nasazením do smartphonů se počítá v příštím roce; nejprve se totiž musí objevit čipset, který zvládne zpracovat takové množství obrazového materiálu. Samsung tento čip patrně nasadí do svého připravovaného vlajkového modelu Galaxy S22 Ultra, ovšem pozadu zřejmě nezůstane ani konkurence.

200Mpx fotomobil chystá i Xiaomi

Když se poprvé objevily spekulace o 200Mpx snímači, nejčastěji byla v této souvislosti skloňována značka Xiaomi. Tyto spekulace nyní přiživuje informátor Digital Chat Station, podle kterého Xiaomi telefon s 200Mpx kamerou skutečně připravuje, dokonce je velká šance, že si pro sebe uzme prvenství. Vždyť smartphone Xiaomi Mi 11 byl představen na konci loňského roku, tudíž je možné, že se jeho nástupce dočkáme ještě letos, zatímco s novými Samsungy počítáme až příští rok na jaře.

Xiaomi Mi 11 Ultra recenze 001
Xiaomi Mi 11 Ultra (ilustrační obrázek)

Podle Digital Chat Station bude mít chystaný smartphone od Xiaomi celkem dva hlavní snímače, ten druhý bude mít „přízemnější“ rozlišení 50 megapixelů. Zda mezi nimi bude chystaný telefon přepínat nebo spojovat informace z obou, zatím nevíme. Každopádně počítáme, že srdcem telefonu bude čipset Qualcomm Snapdragon 898 (či jak se bude jmenovat), který si odbude premiéru na konci letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Čínský nesmysly, na to bohužel většina lidí prostě slyší. Kvalita jde bohužel do kopru. 200MPx na malým čipu je prostě slepá cesta. Jsem zvědavej na vyjádření místních odborníků.

  • Hmmm…. ale Samsung jsou korejci…

  • Tobě to Xiaomi leží těžce v žaludku. Jinak ten nadpis mi nedává žádný smysl. Když ten čip dá to telefonu Samsung, tak je to ok, ale u Xiaomi je to nesmysl? Asi redaktor má taky komplexi ze Xiaomi.

  • skor by som povedal, ze redaktorovi smartmanie je rozlisenie toho cipu upne jedno. Predpokladam ze ide len o nestatne prelozene slovo ridiculous.

  • Ten chip vyvinul Samsung, tak jaká čína?

 2. Proste čínske myšlení v praxi. Čím víc tím líp, ale že je výsledek špatný je už jedno.

 3. MartinOstrava

  Xiaomi nikdy víc. Měl jsem Mi 11 Ultru a fotoaparát byl zklamání. Po updatu to fotilo čím dál hůř a to HDR katastrofa. Xiaomi je přeborník ve vydavání telefonů, ale všechny se líší minimálně a zabíjí je sofware. V jejich modelelch se nedá normlně vyznat.

  • Udělejte si aspoň pořádek v označení. Jak dlouho jste měl MI 11Ultra? Děkuji za odpověď a přeji hezký den

  • Pane Martine, jaký jste myslel apdate? Nemůžete více konkrétně? Chystal jsem si ho koupit, že má dobrý foťák. Taky nejsem žádný extra fotograf, ale myslel jsem, že mobil to nějak spraví. Děkuji za odpověď

 4. Jaké modely telefonů budou mít hordy černých vetřelců do Evropy v příštím roce?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).