Domů » Bleskovky » Příští update OnePlus 5 přinese stabilizaci 4K videa. Android O dostane ještě do konce roku

Příští update OnePlus 5 přinese stabilizaci 4K videa. Android O dostane ještě do konce roku

Včera se oficiálně začal prodávat nový smartphone OnePlus 5, který za cenu startující na 499 EUR (asi 13 200 korun) nabízí výbavu vlajkových lodí, pouze s několika drobnými ústupky, které ředitel společnosti umí obhájit.

Vypadá jako iPhone, není voděodolný a podvádí v testech. Šéf značky obhajuje OnePlus 5

Server PhoneArena před nedávnem odhalil, že OnePlus 5 mizerně stabilizuje 4K video (více informací), pravda je ovšem taková, že jej nestabilizuje vůbec. Potvrdili to zástupci firmy v diskuzi na síti Reddit, kde zároveň přislíbili aktualizaci, která elektronickou stabilizaci 4K videa doplní. Údajně byla plánována již dříve, ale nestihla se do zahájení prodeje zařízení implementovat; na místo toho tým pracoval na stabilizaci selfie kamerky. V noci na dnešek dostal OnePlus 5 malou aktualizaci, která má odstraňovat problémy s Wi-Fi připojením, s nímž měli někteří uživatelé problémy.

Zástupci OnePlus zároveň na Redditu přislíbili aktualizaci na Android O, a to nejen pro současnou vlajkovou loď, ale i pro loňské modely OnePlus 3 a 3T, oba ji mají dostat ještě do konce letošního roku. Majitelé staršího OnePlus 2 budou zklamáni, jejich telefon oficiální cestou nový Android nedostane a „zamrzne“ na Marshmallow.

OnePlus 2 dorazil na konečnou: nedostane ani Nougat, natož Android 8.0

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Je zajímavé že teď už tady nenapíše ani jeden hater na kameru OP5 ????

  • Nejsme hater, ale klidně ti tady napíšu. Kvůli foťáku ho vracím. Jinak je to úžasný telefon, co se týká rychlosti a možnostem nastavení určitě na trhu nemá srovnání, ale fotky jsou průměrné. A já ho kupoval hlavně kvůli slibům ohledně fotek, bohužel. Vypadají hezky, ale stačí si něco přiblížit a nic nepřečtete a lidi nepoznáte, je to hrůza. Už se to na sítích řeší, je to asi algoritmem do JPEG, protože RAW to údajně nedělá. Ale to mě fakt jako běžného uživatele nezajímá. Tady příklad [odkaz]

  • To je příšerná olejomalba..

  • Dost to děsí, jakou pak probůh používá tak často citované DxOMark metodu hodnocení??? Za tohle se fakt postavili? Drsný.

  • Však taky v komunitní aplikaci v telefonu je už na to jedno velké nekonečné téma „Big camera fail“ :-) Lidi ani tak neřeší přímo kvalitu fotek, ale spíš se cítí podvedení, protože výrobce založil reklamu na „clearer photos“. Kdyby raději mlčel a vyzdvihoval jiné vlastnosti, protože telefon se povedl, jen prostě fotí průměrně. Zjistil jsem, že při zapnutí režimu HQ jsou fotky o něco lepší.

  • Radí tam pohrát si s redukcí šumu…pomáhá to?

  • Tak môže to byť aj chyba aplikácie fotoaparát. Na mojej Z3+ som skúsil sfotiť fotku s normálnej foto aplikácie a jednu z ProShot s vypnutým odstraňovaním šumu…a rozdiel bol dosť veľký…

  • Toto opravia nejaký SW fixom.. OP3 nič podobné nerobí a to je starší fon.

 2. Pokud někomu sejde na verzi systému (což je minimum uživatelů)…takoví jsou zkušení a nepovažujou za problém nahrát systém odjinud. Tohle fakt za nějaký negativum nepovažuju.

 3. uni: problém môže byť, že bolo nastavené veľmi vysoké iso…to môže spôsobiť tú olejomaľbu

 4. Já jdu do Nubie Z17 což je parametrove to samé co OP5 navíc Z17 přidává vodeodolnost bezrameckovy displej a lepší světelnost u dulaniho foťáku jeden F1.8 druhý 2.0 mám model Nubia Z11 a už ta je vynikající super mašina

  • U ZTE ale necekej zadne aktualizace

  • Zajímavý docela za já jedu na Nubii Z11 na androidu 7.0 Nougat a nejnovější Nubia UI5.0 jinak sem měl předtím Samsung Galaxy S7 Edge a s Nubii Z11 jsem spokojenej daleko víc po všech stránkách

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).