Domů » Bleskovky » Příští týden se představí Model Y, nové SUV od Tesly. Dočkáme se i pickupu?

Příští týden se představí Model Y, nové SUV od Tesly. Dočkáme se i pickupu?

Dlouho očekávané SUV Tesla Model Y bude představeno v Los Angeles již příští týden, tedy ve čtvrtek 14. března. Oznámil to na Twitteru CEO automobilky Elon Musk s tím, že na akci bude možné si nový vůz i vyzkoušet.

Model Y je postaven na bázi „dostupné“ Tesly Model 3, s níž má do značné míry sdílet i design. Cena ještě nebyla oznámena, dá se však očekávat, že bude o něco vyšší, než stávající Model 3. Ten lze pořídit v USA od 35 000 USD (791 tisíc Kč), ale doplňkovou výbavou, prodloužením dojezdu a dalšími vylepšeními se lze dostat až na cenu přesahující 60 000 USD (1 356 000 Kč).

Zvedací dveře se nekonají

O novém autě toho zatím moc nevíme, snad kromě tajemného renderu poskytnutého samotnou Teslou. Co očekávat nám ale trochu napověděl Elon Musk na Twitteru.

Novinka prý bude zhruba o 10 % větší než Model 3 a bude mít tedy i lehce nižší dojezd. Cena prý bude odpovídat zvětšení, tedy taktéž naroste přibližně o 10 %. Cenový rozsah bude pravděpodobně opět velmi široký v závislosti na zvolené výbavě.

Pokud jste se těšili na futuristické zdvihací dveře po vzoru Modelu X, musíme vás zklamat. Tento systém otevírání působil celou řadu problémů při sériové výrobě a proto bylo rozhodnuto, že u Modelu Y nebude použit. Nové SUV tak pravděpodobně bude méně výrazné, než předchůdce.

Naopak velmi výrazný bude zřejmě elektrický pickup, který je minimálně prozatím znám jako Tesla Truck. Sám Elon Musk říká, že vůz bude možná pro většinu lidí příliš futuristický, ale on se na něj prý velmi těší. Na této akci však ještě představen nebude. Příliš dlouho už ale nebudeme čekat ani na něj, představení je plánováno na tento rok.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).