Příští Snapdragony s podporou 5G postaví Samsung 7nm procesem

Qualcomm v minulém týdnu představil nové modemy do mobilních čipsetů (více informací), včera pak odhalil, jaké s nimi má plány; učinil tak ve společném oznámení se Samsungem. Korejský gigant bude pro Qualcomm vyrábět příští generaci čipsetů Snapdragon vybavených podporou sítí 5G a použije k tomu svůj nový 7nm proces založený na ultrafialové litografii (EUV).

Budoucí Snapdragony tak budou oproti svým předchůdcům nejen fyzicky menší, ale hlavně nabídnou až o 40 procent vyšší efektivitu vztaženou k ploše. Údajně můžeme očekávat o 10 procent vyšší výkon a o 35 procent nižší nároky na baterii. Na nové 7nm čipsety si budeme muset počkat minimálně do začátku příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. Janek (neregistrovaný)

    Informace o zahájení výroby EUV 7 nm firmou Samsung, zda se být předčasná. Jiné zdroje uvádějí možnost zahájení sériové výroby nejdříve v r. 2020. Budu rád, když tomu bude jinak, zpoždění mají í jiní velcí hráči a to na technologii 7 nm, nepoužívající systém EUV.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *