Domů » Bleskovky » Příští Nokia bude jako tank: odolná a pomalá

Příští Nokia bude jako tank: odolná a pomalá

Společnost HMD Global, která vyrábí telefony Nokia, chystá na 27. července tiskovou konferenci, na níž ukáže světu nový smartphone. Pokud jste se těšili na dlouze očekávaný vlajkový model, musíme vaše vášně utlumit.

Nokia XR20: odolná „dvacítka“

Finská firma na sociální sítě rozeslala pozvánky s poměrně všeříkajícím obrázkem. Nachází se na něm smartphone Nokia X20 v obalu, do něhož je vyrytý nápis „s naší nejnovější Nokií již ochranný kryt nebudete potřebovat“.

To, že se bude patrně jednat o odolnou variantu Nokie X20, potvrzuje následující tiskový snímek, který byl předčasně zveřejněn na fóru komunity Nokia. Chystaný smartphone se bude údajně jmenovat Nokia XR20 a svým designem se bude od své neodolné sestry lehce lišit; například dostane čtvercový fotomodul namísto kulatého.

Nokia XR20

Vnitřní hardwarová výbava však má být podobná, což není žádný velký důvod k oslavám. Telefon například dostane čipset Snapdragon 480 5G, což je nejslabší současný procesor od Qualcommu pro smartphony. Chybět nebude ani 6,67“ displej s Full HD+ rozlišením nebo akumulátor s kapacitou 4630 mAh. Hlavní fotoaparát má mít rozlišení 48 megapixelů, selfie kamera bude údajně 8megapixelová.

Zajímavé bude, jakou HMD zvolí cenovou politiku; Nokia X20 se v ČR prodává za velmi vysokých 9 699 korun, takže se dá předpokládat, že odolná varianta bude ještě o něco dražší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Řekl bych, že i tak to oproti Samsung Xcoveru horší poměr cena/výkon/užitnost nebude.

  2. A hlavně škaredá a úplně zbytečná

    • Výkon nebude problém k čemu je mobil když dojde baterka? Takže za mě, pokud bude Android One s aktualizacemi, odolnost a výdrž na baterii za přiměřenou cenu tak vidím díru na trhu.

  3. Co je asi lepší, super výkonný cpu, který začnou „zatím jen“ někteří silně omezovat na výkonu aby moc nežral baterku a taktéž se nepřehříval jako to začaly dělat výrobci mobilů u Q888?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).